Connect with us

Uudised

Nukuteatri projektil omaosalus olemas, põhiraha veel mitte

Nukuteater taotles Hiiu valla kaasavast eelarvest 12 000 eurot nukuteatri maja 120 000 eurot maksvate rekonstrueerimise teise etapi töödeks vajaliku omaosaluse katteks.
Ühing ehitab välja Uuel tänaval asuva nukuteatri maja teise korruse ruumid, mida on vaja ringide tööks ja Lea Sibul-Poola nukumuuseumi välja­paneku loomiseks. Tööde käigus on kavas maja soojustada ja katta uue voodrilauaga. Maja esimese korruse tegi ühing korda samuti LEADER programmi toetusega.
Seekordse projekti kogumaksumus on 120 000 eurot ja põhirahastuseks on taas esitatud taotlus LEADER meetmesse Külaarendus ja kogukonnateenused. See, kas nukuteater soovitud raha saab, selgub detsembris, kui koguneb Hiidlaste koostöökogu hindamiskomisjon ja otsustab, millised esitatud projektidest saavad rahastuse. Otsuse peab kinnitama ka põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet ehk PRIA.
Võetud kohustus
Kuna maja rekonstrueerimis­projekt koostati samuti
LEADER meetme toetusega, on ühingul kohustus ehitusprojekt ellu viia ning kohustuse täitmise tähtaeg on juba järgmisel aastal. Mitte­täitmise korral võidakse kogu toetusraha tagasi nõuda.
“Eks ma sellepärast hoidsingi hinge kinni, aga ega kõik pole ju veel kindel,” ütles MTÜ Kärdla Nukuteater juhatuse liige Kersti Ojasalu, viidates, et üks otsus seisab veel ees. “Ega meil ka seda omaosaluse summat poleks olnud kusagilt mujalt võtta,” nentis Ojasalu. “Loodan, et ka Lea rõõmustab ehkki ega ta enam eriti ei usu, et me kogu maja korda saame,” lisas ta.
Lea Sibul-Poola (88), kes on Kärdla nukuteatri asutaja, kauaaegne lavastaja ja kunstiline juht, aga ka meisterlik nukkude valmistaja, kelle väärtuslik teatrinukkude kollektsioon seni väärikalt esitlemata, on kõrgele eale vaatamata siiani ühingu juhatuse liige ning elab nukuteatri tegemistele kaasa.
Millal on
Näkitiigi kord?
Järjekorras teise häältesaagi, 82 häält kogus rahvahääletusel Toivo Saue idee puhastada mudast bussijaama kõrval asuv Näkitiik. Kuna ellu viiakse ideed, mis hääletustulemuse pingerea alusel mahuvad kaasavasse eelarvesse, mida seekord oli jagada 15 000 eurot, jäi Näkitiigi jaoks üle 3000 eurot. Tööde kogumaksumuseks on hinnatud 5000 eurot.
Hiiu vallavanema nõunik Liis Remmelg rääkis, et rahva­hääletuse tulemuste otsused on veel tegemata, kuid kindlasti arutatakse Näkitiigi puhastamist ettepaneku tegijaga.
Remmelg ütles, et kuna Näki­tiigi korrastamine jäi teisele kohale ka eelmisel kaasava eelarve rahvahääle­tusel, on selge, et tegemist on kogukonna jaoks olulise projektiga. “Kuigi praegu veel midagi kindlat öelda ei saa, mõtleme kindlasti omalt poolt kaasa, kuidas ka see projekt ellu viia,” ütles Remmelg.
Ülejäänud ettepanekud said hääli vastavalt: Kärdla seiklusrajad sai 76, jalgpalli kunstmuru­staadioni projekteerimine 58, laste mängumaa “Onnimets” 47, välilaua­tenniselauad Kõrgessaarde 42, discgolfi korvid Hiiu valda 28 ja Luidja Tsirkusetalu tsirkusetelk 14 häält.
Hiiu valla kaasava eelarve kaheksa ettepaneku poolt andis 276 vallakodanikku kokku 447 häält.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...