Connect with us

Uudised

Noortevahetus tõi saarele Itaalia noored

repro
Hiiumaa noorsootöö keskuse esimene rahvusvaheline noortevahetus tõi saarele itaallased väiksest Montescaglioso linnakesest Lõuna-Itaalias.
Noortevahetuses “BECreative” osales kokku 34 noort, nendest 16 hiidlast nii Hiiu kui Pühalepa vallast, lisaks 6 noortejuhti.
Koos veedeti aega 21.–27. augustini Kärdla ühisgümnaasiumi Kõpu õppekohas.
Noortevahetuse põhiteemaks oli loovus: eelkõige see, kuidas oma loovust ära kasutada ettevõtluse kontekstis. Projekti eesmärgiks oli leida vastus küsimusele: kuidas olla ettevõtlik, kui ideid ettevõtte jaoks ei ole? Projekti alateemad oligi ettevõtlikkus, põgusalt sai puudutatud ka vabatahtlikkuse teemat.
Noorte tagasisidest selgus, et nad said palju väärtuslikke teadmisi ettevõtluse valdkonnast ning kultuurilistest erinevustest. Robin Niidas, Mirjam Laanejõe ja Gregory-Martin Linder koostasid toimunust väikese kokkuvõtte: “Noortevahetuse teemaks olid loovus ja ettevõtlikus. Õppisime kuidas oma ideid välja töötada ja nende abil raha teenida. Meil käis külas Harald Lepisk, kes koolitas meid ettevõtluse teemal ja õpetas, kuidas oma ideed investoritele müüa. Projekti käigus külastasime Hiiumaa ettevõtteid, neist mainekamad AS Dale LD. ja OÜ Mainegrupp. Osalesime Palukülas perepäeval, kus tutvusime vabatahtlike tööga. Veel esitlesime itaallastele Eesti kultuuri rahvatantsu, söögi ja muusika näol ning avastasime omakorda Itaalia kultuuri. Saime oma loovust kasutada maastikumängus. Viimasel päeval õpetasid itaallased meile pasta valmistamist ja pärastlõunal täitsime Noortepassi.”
Rahvusvaheline noortevahetus toob kokku noored eri riikidest arutamaks just nende jaoks olulisi teemasid. Noortevahetus on ideaalne võimalus õppida tundma teisi kultuure, praktiseerida keelt ning saada rahvusvaheline kogemus.
Võib öelda, et projekt oli edukas. Kindlasti jätkab Hiiumaa noorsootöö keskus rahvusvahelise tasandi koostööprojekte nii noortevahetuste, kui ka Euroopa vabatahtliku teenistuse ja noorsootöötajate õpirände projektide toel.
Juba oktoobris minnakse Oslosse koos Hiiumaal noortevaldkonna spetsialistidega kuulama häid noorsootöö kogemusi Norrast. Oktoobris ja novembris aga on tulemas kolm vabatahtlikku: üks neist Kärdla noortemajja, teine Hiiu valla raamatukokku ja kolmas Kärdla lasteaeda. Nende saarel elamist-olemist koordineerib Hiiumaa noorsootöö keskus.
Noortevahetust “BECreative” rahastas SA Archimedes Noorteagentuur. Suured tänud veel OÜle Mainegrupp ja Hiiu Pagarile, kes noorte­vahetust toetasid.

Kaidi Ojasoo
HNK noorsootöö
koordinaator

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Kultuur

Tüdrukud said esmakordselt tantsusaalis kokku 2008. aastal, kui olid kolme- ja neljaaastased. Koos on tantsitud 16 aastat. Alguses oli rühm muidugi suurem, kuid nagu...