Connect with us

Uudised

Noorte hiidlaste tahe seljatas meistriliiga kogemuse

Häli-Herta Haavapuu
FC Hiiumaa esindusmeeskond mängis pühapäeval oma hooaja esimese, võiduka mängu kodusel Kärdla muru­staadionil.
Tavaliselt mängitakse aprillis-­mais kohtades, kus on kunstmurustaadionid, sest kodune murustaadion ei võimalda veel mängimist, aga kuna hooaeg algas hiljem, õnnestus võita kodu­staadionil.
Hiidlastele astus vastu kolmanda liiga uus tulija Tallinna FC Pocarr, kelle mängijatest paljud tuntud saalijalgpallist, mis eelnevalt mänginud meistriliiga tasandil ning selleks hooajaks võtnud endale kõrge eesmärgi liiga kindlasti võita.
Hiiumaa meeskond alustas noorenduskuuri juba eelmisel hooajal ning nüüd on võistkonna keskmine vanus 20 aastat ja 2 kuud. Noorte kiired jalad aitasidki hiidlased võidule – Tanel Klee elegantsest söödust vormistas mängu 65. minutil perfektse värava ootamatu avanemisega kaitsja ette ründaja Andris Valk. Enne ja peale seda õnnestus Indrek Nõulikul tabada väravaposti. Kuigi võimalusi oli veelgi, jäi skooritabelisse kirja 1:0 ja seega igati teenitud võit hiidlastele. Mängu parima MVP ehk most valuable player´i tunnustuse andis klubi tegevjuht Georg Linkov teenitult Tanel Kleele.
FC Hiiumaa ridades mängisid Karl Värva, Timo Vares, Tanel Klee (Robin Valting), Sander Laur (Kermo Platov), Jaagup Kopli (Holger Sepma), Silvester Ilumets, Kristjan Kirs (Hargo Liiving), Rando Suuster, Karl Johan Kastein, Andris Valk (Kert Kütt), Indrek Nõulik ja Jaanus Sõmer ning Georg Linkov. Meeskonna pea­treener on Mario Degtjov.
Mäng tühjade tribüünide ees
Mängida tuli tühjade tribüünide ees, aga mitte pealt­vaatajateta. Kümmekond autot oli kogunenud aia taha n-ö välikinno ja seega kaasaelajaid oli. Pealtvaatajateta staadionil tuleb läbi saada ilmselt ka veel terve juunikuu.
Praegu on meil teadmine, et pealtvaatajad saavad staadionile naasta alates 1. juulist.
Järgmised neli mängu toimuvad samuti kodusel Kärdla staadionil, järgmine mäng juba sel laupäeval, kus hiidlastele astub vastu juba vana tuttav JK Kernu Kadakas, kel esimesest ringist kirjas 1:1 viik Rummu Dünamoga. Mäng algab kell 14 ja kiirete reageerijate jaoks on mõned autokohad veel saadaval.
FC Hiiumaa mängib III liiga lääneregioonis. Igas tsoonis mängitakse kaheringiline turniir kodus-võõrsil põhimõttel. III liiga piirkondade võitjad tõusevad II liigasse vastavalt territoriaalsele paiknevusele. Kõik III liiga piirkondade 11. ja 12. kohale jäänud võistkonnad langevad 2021. aastaks IV liigasse ning piirkondades kümnendale kohale tulnud võistkonnad saavad mängida III liigasse jäämise või IV liigasse langemise üleminekumänge.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

Veel lugemist:

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...

Taskuhääling

Hiiumaal toimub neil päevil 16 riigi osalusel miinitõrjeoperatsioon Open Spirit 2024. Miinijahtimisest ja mereväest rääkis köik jütud ära Eesti Mereväe miinisõja divisjoni ülem Ott...

Uudised

Nelja Nurga Galeriis avati 4. aprillil Maret Kukkuri esimene isikunäitus “Fragmendid“. Näitus koosneb Itaalias veedetud aastate (2017–2022)  jooksul tehtud kahekümnest  fotost, mis on temaatiliselt...