Connect with us

Uudised

Noored ratturid heas hoos

Kuusalu 21. rattarallil olid Karmo Kutser ja Robin Pruul M15 klassis taas esikolmikus: Karmo esimesel ja Robin kolmandal kohal.
Ka seekordne 33 km pikkune maanteesõit sai lõpplahenduse grupifinišina, milles osales 32 ratturit. Karmo pedaalis ennast selles grupis üle finišijoone üheteistkümnendana. Robin lõpetas järgmises grupis ja sai kokkuvõttes 35. koha.
Võistluse tasemest ettekujutuse saamiseks olgu märgitud, et keskmine kiirus 33 km läbimisel oli üle 40 km/h! Kokku sai aja kirja 169 ratturit. Indra Kutser võttis sõitu pigem treeninguna ja lõpetas 70. ajaga.
Team Rattapood Cup´i puhul on tegemist Eesti kõrgeima kategooria võistlussarjaga. Lahtiseletatult tähendab see raskemat ja tehnilisemat rajaprofiili, rattureile aga Eesti Jalgratturite liidu individuaalse reitingu teise kategooria punkte.
Sarja teine etapp peeti Rakveres Palermo Terviserajal. Nii rasket rada annab Eestis teist leida. Kohati saab võistlejate tegevust rattal pigem trikitamiseks kui rattasõiduks nimetada. Rada kulges kitsal, puujuuri täis rajal, ühe puu tagant ja teise ümbert, lisaks väga järsud tõusud ja langused – ratta hea valitsemine oli määrava tähtsusega. Selliseid kohti, kus saab “põhjagaasiga” vändata, on seal suhteliselt vähe.
Noored said oma tööga ka seekord väga hästi hakkama. M12 poisid ja N14 tüdrukud sõidavad selles sarjas koos. Indra sõidu pikkuseks oli 3,8 km ja tal õnnestus võita nii poisse kui tüdrukuid, tasuks esikoht. M14 vanuseklassi poisid sõitsid 2×3,8 km. Karmol õnnestus teisel ringil enda paremus maksma panna ning teistel eest ära sõita. Nii kuulus seekord pea 50sekundilise edumaaga esikoht kindlalt talle. Robin sõitis taaskord välja pronksise medali.

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...