Connect with us

Uudised

Noored proovisid kohvikut pidada

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Rahvusvahelisel teatri­päeval avasid kolm Kärdla põhikooli õpilast Kärdla nukuteatris üheks õhtuks prantsusepärase noortekohviku.
Mõtte algataja, Kärdla nukuteatri tegevjuht Kersti Ojasalu käis juba eelmisel sügisel nuku­teatri remondi ajal 9. klassi õpilastele välja, et nad võiksid teatrimajas kohvikut teha.
“Nukuteatril on ilusad remonditud ruumid olemas ja koolile oleme ju ka nii lähedal,” rääkis Ojasalu, miks mõte sündis.
Kuna Kärdla põhikool osaleb ka programmis Ettevõtlik kool, saaksid õpilased kohviku­pidamisega ka ettevõtluse maigu varakult suhu.
Hiiumaa arenduskeskuse noorte ettevõtluskonsultant Henri Reeder kogus kohvikukülastajailt ka tagasisidet, kas neile selline õpilaskohvikute idee meeldiks.
Hiiu Lehele ütles Reeder, et Prantsuse kohvik oli justkui pilootprojekt ja kui mõte õpilastele nüüd meeldima hakkas, on arenduskeskus valmis õla alla panema, et õpilased saaksid kohvikut regulaarselt avada.
Tükike Prantsusmaad nukuteatris
Kohviku teema pakkusid välja Kärdla põhikooli 9. klassi õpilane Isabel Veeber (14) ja Kärdla noortemaja vabatahtlik Hugues Gesbert, kes soovisid kohalikele tutvustada Prantsusmaad.
“Hugues on Prantsusmaalt pärit ja mina elasin seal seitse aastat,” rääkis Veeber. “Me mõlemad igatsesime oma riiki ja mõtlesimegi, et jagaks ühte tükikest Prantsusmaast ka teistega.”
Mõttega liitusid ka Isabel Veeberi klassikaaslased Minni Simsalu (15) ja Viktoria Lohk (15). Meelelahutuse poolel olid lisaks Hugues Gespertile noortele abiks ka Hiiumaa noorsootöö keskuse spetsialist Einar Ilves ja muidugi Kersti Ojasalu.
Kohviku köögipoole ja prantsuse küpsetistega tegeles suvekohviku Baabad üks pidajatest, Ave Vohu. Vohu rääkis, et ta pikalt aru ei pidanud, kui Ojasalu teda kaasa lööma kutsus: “See on ju tore üritus ja kui hooajavälisel ajal saab midagi huvitavat teha, siis tuleb see pakkumine vastu võtta.”
Vohule pole prantsuse küpsetiste valmistamine võõras teema, sest eelmisel aastal oli ta kuu aega Prantsusmaal kondiitripraktikal ja kohviku jaoks rakendas just seal omandatud oskusi.
Kogemusest julgust juurde
Enne kohviku avamist oli korraldajatel kerge närv sees, kuid kui kohvik juba rahvast täis ja kõik ladusalt toimis, leidsid kõik kolm üheksandikku, et võiksid teine kordki kohvikut pidada.
“Nüüd teab, millega tuleks arvestada järgmine kord,” jagas Minni Simsalu kogemust.
Vaatamata tihedale aja­kavale, mis tahes-tahtmata kooli lõpetamisega kaasneb, leidsid tüdrukud, et kõik laabus lõpuks hästi.
“Viimase hetke korraldused tekitasid küll korraks tunde, et äkki ei jõua kõike õigeks ajaks valmis, aga oleme jõudnud; ka kontrolltööd on tehtud ja väga see kooli ei seganudki,” tunnistas Lohk.
Isabel Veeber lisas, et midagi peab ju tegema, et Hiiumaal oleks põnevam elada.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...