Connect with us

Uudised

Noore laulja esimene kontsert

Hiiumaa gümnaasiumi 11. klassi õpilane Karmen Telvik otsustas ühendada meeldiva kasulikuga ning pakub kohustusliku koolitöö raames kõigile muusikahuvilistele kontserdi.
“Unistus oma kontserdist on mul mõtetes mõlkunud juba pikalt,” selgitas Karmen.
Kuna 11. klassis on kõigil õpilastel vaja kirjutada uurimis­töö või lahendada see projektina, otsustaski ta kaks asja ühendada.
Esmalt pöördus ta sotsiaalmeediasse üleskutsega tulla tema ansamblisse. Tõsisemalt reageeris kümmekond noort muusikut Eesti eri paigust. “Selle üle olen siiralt tänulik, kuid kahjuks kõigiga neist ei õnnestunud meil üheskoos muusikat teha,” ütleb ta.
Homsel kontserdil lavale astuvas bändis on üheksa liiget, kõik Hiiumaa muusikud: Taaniel Palmiste, Marii Vispel, Ragne Rüütelmaa, Taavo Taelma, Martin Uuskari, Jannela Kokla, Sofia Valk ja Jaan-Martin Ugam. Lisaks laulule saab kuulda trumme, kitarre, puhkpille ja klaverit.
Esitusele tulevad viimase saja aasta tuntud jazz- ja poplaulud. “Muusikast leiate mõnusat äratundmist, saab nalja, naeru ja ka pisut tõsisemat mõtisklust – igaühele midagi,” lubab Karmen.
Laulmist on Karmen väga armastanud juba väikesest peale. Aastasena osales ta juba beebide lauluringis, mida juhendas Jaanika Palkman. Järgmiseks lauluõpetajaks ja julgustajaks lauljateel oli Rita Lepland.
“Ta õpetas laulmise algteadmisi, julgustas esinema ning alati uuesti proovima, kui kõik ei läinud päris nii nagu oleks võinud,” meenutab Karmen.
Palju häid kogemusi on ta saanud, lauldes õpetaja Timo Lige käe all. Laulutunnid jätkusid Kärdla muusikakoolis õpetaja Raili Kaibaldi juhendamisel, keda Karmen peab oma teekonnal väga oluliseks õpetajaks ja suunajaks.
“Klassikalise laulmise alused on andnud vajalikud teadmised, et oma pilli kasutada alati häälesõbralikult, tunnid ja ühised väljasõidud erinevatele meistrikursustele on pakkunud palju rõõmu ja avardanud silmaringi,” räägib Karmen ja lisab: “Olen õppinud, et nootide taga peab alati olema oma lugu ning usk muusikasse ja iseendasse.”
Lisaks laulmisele õppis ta Kärdla muusikakoolis plokkflöödi erialal ning lõpetas selle edukalt 2015. aastal. Karmeni õpetajaks oli Mart Roots.
Küsimusele, kas ta kavatseb laulmisega tegeleda ka pärast gümnaasiumi lõpetamist, vastab Karmen, et praegu tal tõesti selline plaan on.
Kontsert “Hingetiivad” algab laupäeval, 6. jaanuaril kell 18 Kärdla kultuurikeskuses. Lisaks muusikale pakub kontserdikülastajale üllatuse ka kultuurikeskuse saal.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....