Connect with us

Uudised

Neljas võistlus Toivota

Hiiumaa meistrivõistlused peeti reedel Kärdla staadionil. Marcus Mälli jaoks oli see neljas võistlus ilma oma treeneri Toivo Pruulita.
“Inimesest,” oli Marcuse vastus küsimusele, millest ta kõige rohkem puudust tunneb.
100 meetrit jooksis Marcus seekord ajaga 11 sekundit. “Olen rahul,” ütles Marcus, et pole ammu seda distantsi võistlustel jooksnud.
Küsisin, kuidas Toivo tavaliselt reageeris, kui tal jooks õnnestus või vastupidi, ebaõnnestus. “Ta oli siiras alati. Ja õnnelik…,” ei suutnud Marcus rohkemat öelda.
Olime kunagi Toivoga intervjuud tehes rääkinud ka tema pensionile mineku plaanidest. Toona avaldas ta lootust, et Häli-Herta Haava­puu võtab tema töö üle ja jätkab treeninguid. Sama loodab ka Marcus Mäll: “Praegu, niipalju kui rääkinud oleme, siis Häli on selle peale mõelnud ja tuleb uuest aastast.”
“Praegu ei ole veel ühtegi kindlat kokkulepet ja seega oleks vast vara seda teemat kommenteerida, aga kindlasti tegutseme sel suunal, et päästa Hiiumaa kergejõustik,” ütles Häli-Herta Haavapuu Hiiu Lehele. “Üksi noored ei jää ja hätta me neid ei jäta,” kinnitas ta.
Ta tuli ja oli…
Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja nimetas Toivo Pruuli kunstnikuks, kes suutis noori sportima innustada, aga kes ennekõike oli hea inimene.
“Ta tuli ja oli ja nii nädalast nädalasse. Ta oli toeks ja nõuks ka teistele treeneritele, kes olid oma treeneri­teekonna alguses. Ta ei öelnud kunagi ära, kui meil oli abi vaja. Me ei tea, aga arvame, et see oli armastusest kergejõustiku vastu. Peamine, et ta tuli ja oli…,” meenutas Tasuja.
Lisaks sellele, et Toivo Pruul oli suurepärane treener, oli ta ise ka hea sportlane ja oskas ennast vormi ajada, lisas oma mälestuskillu Toivo Saue.
Spordiveteranil Lembit Saueril oli raske rääkida ja pisarad silmis, kui ta vara­lahkunud Toivo Pruuli meenutas.
Jätkavad koos
Marcus Mäll ütles, et Hiikeri noored hoiavad kõvasti kokku ja jätkavad koos Toivoga alustatud teed.
Koos mõtlesid nad välja plaani istutada oma vara­lahkunud treeneri mälestuseks staadioni haljasalale tammepuu.
Marcus Mäll seadis väikese tammepuu valmis­kaevatud auku. Priit Sauer tõstis labidaga mulda selle juurtele. Edgar Liiber kastis. Kergejõustikuklubi noored seisid vaikselt ja sõnatult.
Nagu ka kõik teised, kes Toivot meenutama tulnud.
Seejärel algasid Hiiumaa meistrivõistlused kergejõustikus. Noored ise korraldasid kõik – soojenduse, võistlusjärjekorra, tulemuste mõõtmise, protokollimise… Täpselt, oskuslikult ja tõsiselt.
Nagu oleks treener kohal ja jälgiks, kui hästi on õpilased koos temaga õpitud oskused omandanud.
Järgmise aasta plaan on, et Hiiumaa kergejõustikumeistrivõistlustest saab Toivo Pruuli mälestus­võistlus. Ja tammepuu juurde seatakse tema nimega pink.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Uudised

Hiljuti Transpordiameti poolt välja antud pressiteatest lähtub, nagu oleks Kõpu tuletorni külastatavus aastaga kukkunud 7000 inimese võrra. Peale Hiiu Lehe eelmise nädala artiklit selgus,...