Connect with us

Tervis

Nakatumine kasvas hüppeliselt

Hiiumaa kriisikomisjon teatas, et kuna COVID-19 viirusesse nakatumiste arv on sel nädalal Hiiumaal hüppeliselt tõusnud –lisandunud on üle 15 koroonapositiivse, tuleb täiskasvanute huvitegevuse korraldamisel järgida terviseameti ja Eesti valitsuse kehtestatud Covid-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikke meetmeid ja piiranguid.
Kui klassis on kellelgi tuvastatud haigestumine COVID-19 haigusesse, suunatakse kõik lähikontaktsed 10 päevaks eneseisolatsiooni ja kodusele distantsõppele. Terviseamet võtab lähikontaktsetega esimesel võimalusel ühendust ja selgitab edasisi reegleid. Saades teada haigestunust, kellega on lähikontakt olnud, tuleb jääda eneseisolatsiooni.
Juhise COVID-19 lähikontaktsele leiab siit: www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/lahikontaktse-juhis#EST
Need, kes haigestunuga samas klassis või õpperühmas ei olnud ning ka muul moel nakatunuga lähikontaktis pole olnud, eneseisolatsioonis olema ei pea. Samas tuleb jälgida oma tervist. Sümptomite ilmnemisel tuleb kohe võtta ühendust perearstiga.
Terviseamet soovitab lähikontaktsetel 10-päevase karantiini lõppemisel teha test, et avastada võimalik asümptomaatiline haigestumine. Positiivse isiku tervenemise üle teeb otsuse perearst.
Erandina ei pea alates 2. veebruarist lähikontaktsena karantiini ega ka piiriületuse järel isolatsiooni jääma viimase kuue kuu jooksul koroonaviiruse vastu vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud inimesed, kelle arst on tunnistanud terveks. Samas peab haiguse läbi põdenud või COVID-19 vastu vaktsineeritud inimene lähikontakti korral kandma 10 päeva jooksul siseruumides kaitsemaski või katma nina ja suu. Lisaks peab haiguse läbi põdenud või vaktsineeritud ning haigussümptomiteta lähikontaktne 10 päeva jooksul jälgima tähelepanelikult oma tervist ning järgima valitsuse ja terviseameti kehtestatud meetmeid, et haiguse levikut tõkestada.
Maski kandmise nõue ei kehti alla 12-aastastele lastele ega ka siis, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muudel olulistel põhjustel võimalik.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...