Connect with us

Uudised

Naised, kes soovivad kodukanti paremaks muuta

erakogu
Novembris loodi hiidlaste ettepanekul IRENi naisklubi Hiiumaa klubi ehk suure, ligi 400 teotahtelisest naisest koosneva ühenduse allüksus.
Hiiumaa naisklubi on tegevust hoogsalt alustanud ja samamoodi plaanitakse aastat ka jätkata. Ühistegevuste pearõhk on sotsiaalsetel ja heategevuslikel teemadel ning ettevõtlikusel.
IREN Hiiumaa klubi ehk IRLi kristlikest-demokraatlikest põhimõtetest lähtuv hiidlaste naisteühendus koondab praegu 17 särasilmset Hiiu naist, kes eelmise aasta lõpus organiseerusid. Veebruaris toimus saare eri piirkondades mitu kohtumist, et oma tegemisi ja plaane tutvustada. Seeläbi kasvas ka liikmete ja toetajaliikmete arv.
Projektijuht Angela Pähna, kes ühenduse loomist eest vedas, ütleb, et teda inspireeris selles suunas tegutsema augustikuine kohtumine. “Mind innustavad inimesed, kes annavad parima oma erialal ja teevad alati natukene rohkemgi, kui neilt oodatakse. Inimesed, kelle sära jätab varju igapäevaraskused,” kirjeldab sünnipärane tartlanna Pähna kohtumist Kihnust pärit endise riigikogu liikme ja IRENi esinaise Annely Akkermanniga.
Detsembrikuisel üldkoosolekul valiti juhatus ja seati sihte käesolevaks aastaks.
Juhatusse kuuluvad lisaks Pähnale Andra Oago ja Annely Veevo. Juhtorgan kinnitas Hiiumaa ühenduse peasuundadeks teemad: ettevõtlikkus ja ettevõtlus, naised ja juhtimine, heategevus.
“Minu südamel on eelkõige teema “naised ja juhtimine”,” sõnas juhatuse esinaiseks valitud Annely Veevo. Jaanuarist Hiiu valla raamatukogu direktorina tööd alustanud Veevo on õpetanud ja julgustanud naisi üle Eesti juba kümme aastat. “Selle kogemuse pärast kutsus Angela mind ka klubisse,” selgitas Veevo.
Juhatusse valitud Andra Oago selgitas, et tema otsus IRENiga liituda sündis sarnaste sihtide tõttu: “Eesmärgid ja see, millega IREN peamiselt tegeleb, on ka minule endale südamelähedased. Usun, et läbi IRENi Hiiumaa klubi on võimalik teha rohkem head ka oma kodukoha jaoks.” Varem on Oago heategevusega kokku puutunud OÜ Lade ehk ettevõtte, kus ta töötab, kaudu.
Hiiumaa spordikooli projektijuhti Kristi Linkovit ajendas liituma soov näidata ka teistele naistele, et kaasarääkimine eri teemadel on võimalik ning koos jõuab oluliselt rohkem ära teha kui üksi.
“IREN on minu jaoks aktiivsete naiste klubi. Selliste naiste, kellel on oma arvamus ja kes julgevad seda ka väljendada,” ütles Linkov.
Jõulude ajal on eri piirkondade naisteklubid külastanud hooldekodusid. Sinna on tellitud ka ajakirju, kuna asutuste eelarve pole seda võimaldanud.
Hiiumaa naisklubi annab oma esimese suurema panuse juba juunis, lastefestivalil, kus organiseeritakse lastele teadus- ja kunstitelgi tööd ning heategevuslikku kohvimüüki.
Hergo Tasuja
IRLi liige

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...