Connect with us

Uudised

Naised, kes soovivad kodukanti paremaks muuta

erakogu
Novembris loodi hiidlaste ettepanekul IRENi naisklubi Hiiumaa klubi ehk suure, ligi 400 teotahtelisest naisest koosneva ühenduse allüksus.
Hiiumaa naisklubi on tegevust hoogsalt alustanud ja samamoodi plaanitakse aastat ka jätkata. Ühistegevuste pearõhk on sotsiaalsetel ja heategevuslikel teemadel ning ettevõtlikusel.
IREN Hiiumaa klubi ehk IRLi kristlikest-demokraatlikest põhimõtetest lähtuv hiidlaste naisteühendus koondab praegu 17 särasilmset Hiiu naist, kes eelmise aasta lõpus organiseerusid. Veebruaris toimus saare eri piirkondades mitu kohtumist, et oma tegemisi ja plaane tutvustada. Seeläbi kasvas ka liikmete ja toetajaliikmete arv.
Projektijuht Angela Pähna, kes ühenduse loomist eest vedas, ütleb, et teda inspireeris selles suunas tegutsema augustikuine kohtumine. “Mind innustavad inimesed, kes annavad parima oma erialal ja teevad alati natukene rohkemgi, kui neilt oodatakse. Inimesed, kelle sära jätab varju igapäevaraskused,” kirjeldab sünnipärane tartlanna Pähna kohtumist Kihnust pärit endise riigikogu liikme ja IRENi esinaise Annely Akkermanniga.
Detsembrikuisel üldkoosolekul valiti juhatus ja seati sihte käesolevaks aastaks.
Juhatusse kuuluvad lisaks Pähnale Andra Oago ja Annely Veevo. Juhtorgan kinnitas Hiiumaa ühenduse peasuundadeks teemad: ettevõtlikkus ja ettevõtlus, naised ja juhtimine, heategevus.
“Minu südamel on eelkõige teema “naised ja juhtimine”,” sõnas juhatuse esinaiseks valitud Annely Veevo. Jaanuarist Hiiu valla raamatukogu direktorina tööd alustanud Veevo on õpetanud ja julgustanud naisi üle Eesti juba kümme aastat. “Selle kogemuse pärast kutsus Angela mind ka klubisse,” selgitas Veevo.
Juhatusse valitud Andra Oago selgitas, et tema otsus IRENiga liituda sündis sarnaste sihtide tõttu: “Eesmärgid ja see, millega IREN peamiselt tegeleb, on ka minule endale südamelähedased. Usun, et läbi IRENi Hiiumaa klubi on võimalik teha rohkem head ka oma kodukoha jaoks.” Varem on Oago heategevusega kokku puutunud OÜ Lade ehk ettevõtte, kus ta töötab, kaudu.
Hiiumaa spordikooli projektijuhti Kristi Linkovit ajendas liituma soov näidata ka teistele naistele, et kaasarääkimine eri teemadel on võimalik ning koos jõuab oluliselt rohkem ära teha kui üksi.
“IREN on minu jaoks aktiivsete naiste klubi. Selliste naiste, kellel on oma arvamus ja kes julgevad seda ka väljendada,” ütles Linkov.
Jõulude ajal on eri piirkondade naisteklubid külastanud hooldekodusid. Sinna on tellitud ka ajakirju, kuna asutuste eelarve pole seda võimaldanud.
Hiiumaa naisklubi annab oma esimese suurema panuse juba juunis, lastefestivalil, kus organiseeritakse lastele teadus- ja kunstitelgi tööd ning heategevuslikku kohvimüüki.
Hergo Tasuja
IRLi liige

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...