Connect with us

Uudised

Nädal klassikalainel Kärdlas

HARDA ROOSNA
Juuli viimasel nädalal saab Kärdlas nautida rohkelt klassikalist muusikat kõrgetasemelises esituses – seitsme päeva jooksul toimub seitse (!) kontserti, neist kuus kõlab Kärdla kirikus, üks Pikas majas.

Nimekaid, aga ka noori külalismuusikuid toovad saarele rahvusvahelise keelpillide meistrikursuse korraldajad, muusikud Aet Ratassepp ja Mart Ernesaks.

20 aastat korraldas muusikutest abielupaar ja nende tütred Greta, Emma ja Aet Hiiumaa Kammermuusikapäevi, teist aastat teevad nad keelpillide meistrikursust. Kui mullune sai koroonapiirangute tõttu teoks üle interneti, siis seekordsest töötubadest ja kontsertidest saavad huvilised osa kohapeal, Hiiu saarel.

Meistrikursuse pedagoogide listist leiab kolm viiuliõpetajat: Müncheni Muusikakõrgkooli professori Mi-kyung Lee, Aet Ratassepp (Soome Ranvusooper), Kaido Välja (Tallinna Muusikakool) ja ühe tšelloõpetaja Indrek Leivategija (Bambergi sümfooniaorkester). Kursuslasi on ligi paarkümmend, meistriklassides toimuvast võivad aga osa saada ka muud huvilised. Lähemalt ja pikemalt kirjutab kõigest sellest Aet Ratassepp (vt samal leheküljel all).

Klassikokkutulek peale aastast pausi

Peale aastast pausi annab Hiiumaal kaks kontserti ka 15. Hiiumaa Homecoming festival. Festivali üks eest-vedajaid, oboekunstnik Dmitri Bulgakov on sel aastal saarele esinema kutsunud 12 muusikut ja astub üles ka ise. Esinejate seas on hulk varasematelt festivalidelt tuntud tähti: Dmitry Bulgakov (oboe), Anton Dressler (klarnet), Alexander Kobrin (klaver), Victoria Calvo Ordóñez (flööt), Pavel Strugalev (oboe) ja Timur Yakubov (vioola).

Ka Eesti muusikud Kristel Aer (orel), Jürnas Rähni (metsasarv) ja Peeter Sarapuu (fagott) peaks muusikasõpradele tuntud olema.

Uued nimed festivali esinejate hulgas on Jan Jiracek von Arnim (klaver), Stefano Ferrario (viiul), Mara Oosterbaan (viiul) ja Anna Stasevish (tšello).

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...