Jälgi meid

Uudised

MURE | Suurepsi uus maardla tekitab külaelanikes küsimus

Riigimetsa majandamise keskuse liivakarjäär Suurepsi küla kõrval. | Harda Roosna
Peale seda kui kahe kaevanduse kõrval asuva Suurepsi küla inimesed said teada, et nende küla lähedal kavandatakse 16 hektaril kruusa tarbevaru uuringut, soovivad nad täiendavat arutelu.

Nii kaalukale otsusele peaks kindlasti eelnema avalik arutelu, leiavad kirja koostajad, 24 Suurepsi küla inimest. Kohtumine valla keskkonnaspetsialisti Kadri Aljasega, et arutada, kas kruusa tarbevaru uuring küla lähedal on põhjendatud, leiab aset 23. mail.

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.