Connect with us

Uudised

Mudeliklubi esimene auhinnakoht mainekalt konkursilt

Hiiumaa mudeliklubi
Kolmapäeval käis Hiiumaa mudeliklubi esindaja Andres Laanejõe Tallinnas Vikipeedia fotovõistluse lõpetamisel vastu võtmas teise koha auhinda.
Tänavusel konkursil “Kultuurimälestised Vikipeediasse” jõudis esikümnesse kolm Hiiumaa mudeliklubi pilti ja üks neist, Ruhnu kirikud, sai teise koha. See oli mudeliklubi esimene kohaauhind sellelt osalejaterohkelt võistluselt. Auhinnaks ajakirja Imeline Ajalugu aastatellimus, Rahva Raamatu ja Photoprinti kinkekaardid.
Eelnimetatud kümme pilti, sh meie mudeliklubi omad, lisaks “Ruhnu kirikutele” veel “Angla tuulikud” ja “Lennusadam”, lähevad edasi rahvusvahelisele konkursile “Wiki Loves Monuments”, mis veel kestab.
Mullu sai eriauhinna mudeliklubi foto Kuressaare linnusest. 2013. aastal jõudis kümne parima sekka neli fotot, eriauhinna sai foto “Reigi kirik”. “Trügime esikohale järjest lähemale,” naeris Laanejõe. “Praegu on meil pildipangas fotosid, mis meid ennastki ahhetama panevad – ehk tuleb järgmisel aastal võit ka ära.”
Laanejõe rääkis, et sel aastal tegid klubilased fotosid põhimõttel, et lisaks objektile võeti üles ka ümbritsev maastik. Nii jäid lisaks Lennusadamale pildile veel kaks ajaloomonumenti, Patarei vangla ja Suur Tõll ning Angla tuulikuid ümbritsevad põllud. “Maas niimoodi mängida ei saa, aga õhus on see võimalik.”
Laanejõe rõhutas, et kõik need saavutused on mudeliklubi liikmete ühise töö vili: “Tiit Tõnurist tegi klõpsu, keegi meist piloteeris, Lauri Valdmann hoiab tehnikat korras – tegelikult on see meeskonnatöö.”
Mudeliklubi parimaid pilte saab vaadata Vikipeedias, aga ka klubi kodulehel
www.mudeliklubi.ee
Aerofotograafiaga on klubi liikmed aktiivselt tegelenud 2013. aastast. Tegemist on küllalt kalli, aga põneva hobiga, millega klubis tegeleda saab.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Uudised

Hiljuti Transpordiameti poolt välja antud pressiteatest lähtub, nagu oleks Kõpu tuletorni külastatavus aastaga kukkunud 7000 inimese võrra. Peale Hiiu Lehe eelmise nädala artiklit selgus,...