Connect with us

Uudised

Mitmekesine neljapäev Kassaris

erakogu
Kassari kultuurineljapäevad pakuvad sel nädalal väga eripalgelist programmi ja seekord on kaasatud ka naabrid saarlased.
Tavapäraselt ootavad külastajaid Kassari rahvamaja raamatukogu kohvituba, Orjaku külamaja näitused ja Vetsi Talli leivamaja. Lisaks kutsub Kassari rahvamaja taaskord “kella viie teele – klatši- ja kõmuõhtu täiskasvanutele” ja õhtusele vabaõhukontserdile rahvamaja õuel. Esinevad saarlased Laur Teär ja Meelis Laido, kes vallutanud paljude eestimaalaste südamed oma siira esinemisega.
Sel neljapäeval ootab Orjaku mõisa pererahvas huvilisi mõisatuurile, mille käigus tutvustatakse Orjaku mõisa ajalugu ja räägitakse tulevikuplaanidest. Siinkohal külastajatele üleskutse: kui kellelgi on olemas või teada, kus võiks olla Orjaku mõisa kohta huvitavaid materjale või fotosid, oleks mõisarahvas neist ühe uurimustöö jaoks väga huvitatud. Vastutasuks info eest saab sel neljapäeval avatud mõisakohvikust imehea koogi koos kohviga. Kohvik on avatud ka kõigile teistele, sest sealse perenaise koogid on lihtsalt võrratud ja neid kohe peab maitsma.
Trahteris Vetsi Tall astuvad üles tantsurühm Kanarbik ja akordionist Reet Lõugas Saaremaalt, lisaks pakutakse külastajatele sakste söögisedelit.
Kultuurineljapäeva lõpetab öökino Orjaku külamajas, kus MTÜ Hiiumaa Kino esitleb “Brooklyni kõige vihasemat meest” peaosas näitleja Robin Williamsiga, kelle nimi ja nägu on tuttav igale filmisõbrale ning kellele see film jäi kahjuks viimaseks linateoseks. Filmi liigitatakse musta komöödia valdkonda ja see ei ole soovitatav alla 14aastastele. Külamajas on enne kino avatud ka väike kinokohvik.
Kõikide Kassari kultuurineljapäevade sündmuste kellaajad ja piletiinfo on kättesaadav kassarimaa.ee lehelt sündmuste alt. Samale lehele viib bänner ka hiiumaa.ee pealt.
Olete oodatud oma neljapäeva veetma just Kassaris!
Kassaris Näeme!
Margit Kääramees

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Uudised

Hiljuti Transpordiameti poolt välja antud pressiteatest lähtub, nagu oleks Kõpu tuletorni külastatavus aastaga kukkunud 7000 inimese võrra. Peale Hiiu Lehe eelmise nädala artiklit selgus,...