Connect with us

Uudised

Mida Ankrut? ehk mis on Hiiumaa noortekogu Ankur

22. veebruaril kutsusime kõiki noori ja nooremeelseid laupäeva veetma Hiiu vallavalitsuse esimese korruse saali üritusele “Mida Ankrut?”. Õhtu eesmärk oli vastata küsimustele: kes, kus ja miks on Hiiumaa noortekogu, seda kõike meile omases stiilis vaba suhtluse, lõbusate mängude, toidu ja meelelahutuse saatel. Vähem tähtis polnud ka detsembris toimunud Hiiumaa noorte esseevõistluse võitjate väljakuulutamine.
Osalesid nii vanad tuttavad, kellele saime end meelde tuletada, kui ka need, kes ilmselt polnud Hiiumaa Ankrust midagi kuulnud ja ehk nüüd aimavad, et oleme täiesti oma ja elav noorteorganisatsioon, mille õilis missioon on saare noorsoo huvisid esindada kõikjal, kuhu sattume.
Meie paaritunnise programmi jooksul tutvustasime Ankru tegemisi, pakkusime külalistele ainulaadset võimalust nautida päris “tasuta lõunat” meie kohvikus, kus kõik pakutav oli tasuta, mängisime lõbusaid ergutusmänge, mis ei puudu ühegi noorteorganisatsiooni kokkusaamiselt, ning head sõbrad Läänemaa osaluskogudest rääkisid oma töödest ja tegemistest.
Õhtu pidulik ja tähtsam osa oli Hiiumaa noorte esseevõistluse parimate autasustamine. Kuigi põhikooliosast ei saabunud meile ühtki tööd, siis gümnaasiumiosast saadeti 14 kirjutist ja ühe essee autor sobitus ka kategooriasse “Hiiumaa noor mujal”. Parimaks valis žürii Heglis Roosimaa essee teemal “Hiiumaa noor 200 aasta pärast”, teiseks samas kategoorias oli Adele Vaksi ja kolmandana märgiti ära Ebbe-Diisa Põllu töö. Karmen Aasma sai lisaks oma kategooria auhinnale loosi tahtel ka Tallinki kruiisi Stockholmi. Näiteid esseedest avaldame märtsis ilmuvas noortelehes Glasuur.
Kui õhtu kuulamise ja autasustamise osa lõppes, esinesid meile sõbrapäeval populaarse kontserdi andnud Käina noored eesotsas Ragne Rüütelmaaga.
Loodame, et osalejatel oli sama tore laupäev kui meil ja järgmine kord soovime näha juba rohkem huvilisi, kes tahaksid ka Hiiumaa noorte heaolu eest seista.
Kui tahaksid edaspidi meie tegemistega kursis olla, laupäeval aga oli sul midagi veel tähtsamat ees, ootame iga päev, iga kell küsimusi, kirjutisi, joonistusi. Need võib saata meiliaadressile jareliliivak@gmail.com. Lubame, et ei hammusta!
Jareli Liivak
Hiiumaa noortekogu juhatuse liige

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...