Connect with us

Uudised

Merel nähti mitmeid punaseid rakette, otsijad hädasolijaid ei leidnud

Neljapäeva, 7. augusti õhtul veidi enne südaööd sai Kuressaare merevalvekeskus kolm teadet oranžika või punase raketi kohta.
Esimene teade tuli selle kohta, et raketti nähti Sõru ja Triigi sadama vahelisel merealal. Radar merealal liiklust ei täheldanud ning kedagi ei avastanud ka piirkonda kontrollinud piirivalvelaeva meeskond. Otsingud lõpetati reede, 8. augusti varahommikul kell pool neli.
Teine teade raketi kohta tuli Osmussaare ja Tahkuna vahelisel merealal. Radar sealsel merealal liiklust ei täheldanud. Ala kontrolliti lennusalga lennuki ja Kärdla kordoni mootorpaadiga. 8. augustil kell pool neli otsingud lõpetati, kedagi merel ei avastatud.
Kolmanda teatega anti teada raketist Rohuküla ja Heltermaa vahelisel ala. Radar ka selle piirkonna merealal liiklust ei täheldanud. Ala kontrolliti piirivalvekaatriga, otsingud lõpetati varahommikul kell pool kolm, samuti kedagi leidmata.
Merevalvekeskuse töötajad panevad kõigile südamele, et vastutustundetu punase raketi kasutamine ja sellele järgnev otsingutegevus võib pikendada abi saabumise aega tõelise abivajajani. Punast värvi raketid, lastuna veekogult või veekogu vahetust lähedusest, on  rahvusvaheline  märguanne hädaolukorrast. Punane langevarjuga rakett lendab 300 m kõrgusele, nähtavuskaugus on kuni 40 km ja põleb see 40 sekundit – seega on pika aja jooksul päris kaugele nähtav ja annab teada, et keegi vajab abi.
Sellise raketi kasutamine muuks otstarbeks kui hädasignaaliks on territoriaal- ja sisemerega ning Peipsi järve, Lämmijärve ja Pihkva järvega külgnevates valdades keelatud ning toob kaasa karistuse. Trahvisumma võib ulatuda 400 euroni.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...