Connect with us

Uudised

Meenutame omakülameest

Repro
Reedel, 14. augustil tähistatakse Sõru muuseumis Heimar Sakla (1925–2014) 90. sünniaastapäeva. Kõik huvilised on oodatud.
Hiiumaal Mänspäe külas Aadu talus 1925. aastal sündinud Sakla oli omakandis tuntud ja lugupeetud – läbi olid elatud karmid sõja-aastad, peetud kaluriametit. Sellele lisandus Aadu Einu, nagu teda kutsuti, mõnus jutustamis- ja kirjutamisoskus, suurepärane mälu ning romantiline maalikunstiharrastus.
Tema poolt on kirja pandud Mänspäe kooli ja Mänspäe kiriku ajalugu. Sõru muuseumi kollektsioon sisaldab tema õlimaale (Haldi sadam, 1955 – pildil) ja sõpradele kingitud kunstitöid.
Koos meenutame Heino Saklat ja tutvume tema loominguga. Lugusid temast räägivad Eerika ja Andres Üksik, Liia Rull, Valdek Udris, Liivi Vara, Elgi Brand, Silja Paris jt.
Kohtumiseni Sõru muuseumis!

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...