Connect with us

Uudised

Matemaatikaolümpiaadil olid esindatud kõik koolid

Laupäevasel matemaatikaolümpiaadil lahendas ülesandeid 64 õpilast kõikidest Hiiumaa koolidest.
Rohkem osalejaid oli neljandatest – 15 ja seitsmendatest klassidest – 14. “Tore, et osales nii palju õpilasi kõikidest maakonna koolidest. See näitab, et õpilastel ja õpetajatel jätkub huvi ja tahtmist tegeleda matemaatikaga tunniväliselt,” ütles maakonna matemaatika ainesektsiooni juhataja Urve Pärnamaa.
Ta tõdes, et 9. klassi ülesanded olid juba mitmendat aastat tavaklassi õpilase jaoks rasked. “Kuigi paljud õpilased õpivad ka Tartu ülikooli teaduskoolis, jäi sellestki väheseks olümpiaadiülesannete lahendamiseks,” märkis Pärnamaa, kes ise õpetab matemaatikat Käina koolis.
Parima tulemuse, 80 protsenti ülesannetest lahendasid Kärdla ühisgümnaasiumi 5. klassi õpilane Andres Sõmer, kelle matemaatikaõpetaja on Ruth Alas, ja Käina gümnaasiumi 7. klassi õpilane Harli Lees, kelle õpetaja on Peep Randviir.
4. klassi õpilased pidid lahendama 15 ülesannet, 5.–9. klassi õpilastel tuli lahendada kaheosaline töö, millest esimene koosnes kümnest nn 2 punkti ülesandest, kus tuli anda ainult vastus. Teises osas olid mahukamad ülesanded, mis nõudsid lahenduse selgitamist ja lahenduskäigu kirjapanekut.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...