Connect with us

Uudised

Margus Pirk – meie Lurich

erakogu
Käina gümnaasiumi õpilane Margus Pirk võitis juunis Tallinnas ja Maardus kaks jõualade võistlust.
Heinakuu alguses Tammsaare pargis läbi viidud Eesti street workout* meistrivõistlustel võitis Margus Pirk jõuvõistlusel esikoha.
Võistlus koosnes kahest alast. Lõuatõmbed keha külge kinnitatud 32kilose raskusega ning sama raskusega kehatõsted rööbaspuul. 42 kordusega võttis Pirk selge võidu, teise koha omanik suutis teha 36 ja kolmas 34 kordust.
Freestyle ehk vabakava klassis oli Pirk neljas. “Ei jõudnud selleks spetsiaalselt valmistuda,” ütles eelmisel aastal, mil võistlus esmakordselt toimus, teise koha teeninud noormees.
28. juunil osales sügisel Käina gümnaasiumi 12. klassi alustav Pirk Maardu lahtistel meistrivõistlustel.
Kuna ta selleks võistluseks jõudis eraldi ette valmistuda, kajastus see ka tulemustes. Pirk võitis nii üldarvestuses kui freestyle ja jõuharjutuste klassis. Viimases tuli seekord lõuatõmbeid teha 16- ja rööbaspuudel tõsteid 24kilose raskusega.
Vaadates võistluse protokolle, hakkavad silma eelkõige vene nimed. “Osalejate seas olid enamuses vene noored,” kinnitas ka Pirk.Võistlejate vanus enamjaolt 20 ümber.
Pirk rääkis, et Eesti meistrivõistlustel osales ka üks üle 30aastane mees, kes tegi päris häid tulemusi. “Peamiselt on võistlejad minuvanused,“ ütles 19aastane Kassari noormees.
Trenn iga päev
Pirk hakkas jõutreeningutega sihipäraselt tegelema kolme aasta eest koos naabripoisi Valdek Elmiga. Nüüd treenib ta enamasti üksi, kuigi vahel on Elmigi seltsiks. Lisaks käib ta harjutamas maadlustreener Tiit Madalvee juures.
Kui tihti trenni teed? “Enamasti kuulan oma keha, aga üldiselt teen iga päev. Raskemaid harjutusi kaks-kolm korda nädalas,” selgitas Pirk.
Youtube saidil on tema nime all näha hämmastavad videod, kus noormees teeb tikksirgelt kätel seistes kätekõverdusi või tõmbab kangil lõuga, jalgadega autorattaid hoides.
“Olen neid trikke ise õppinud internetist vaadates ning järele proovides,” ütleb sel aastal Hiiumaa isamaalise fitnessi sarja võitnud noormees. Samas katsetab ta ka ise uusi jõuharjutusi.
Maadlejaks ei taha
Pirki on kutsutud ka maadlema. Endine tippmaadleja Tiit Madalvee ütles märtsis Hiiu Lehele, et Pirgi füüsilised eeldused ületavad tema eakaaslaste omi sedavõrd, et oleks tore, kui noormees maadlust prooviks. “Maadluses on talente väga vähe ja tavaliselt tulevad nad just maalt. Maadleja jaoks on hea, kui ta on maast madalast maatööd teinud, sest see teeb sitkeks – Margus on seetõttu ideaalne variant,” rääkis Madalavee.
Pirk aga välistab maadlejakarjääri: “Maadlejat minust ei tule.”
Vägisi muidugi kellestki maadlejat ei tee, nentis Madalvee mõningase kahjutundega: “Midagi pole teha, tahtmine peab sees olema, muidu maadlejaks ei saa.”
Küll võib Pirki peagi rahvusvahelistel street workouti võistlustel kohata. Sitke hiidlane kutsuti augustis toimuvale Baltimaade meistrivõistlustele. Kas ta osaleb, Pirk päris kindlalt veel lubada ei julgenud. Küll jätkab ta trenni tegemist ja tema jõuetteasteid saame edaspidigi nautida.

*Street Workout on USA-s sündinud tänavaspordi liik, mille sisuks lihtsate füüsiliste harjutuste sooritamine eesmärgiga jõuda neis täiuslikkuseni ning arendada tervislikku ja ilusat kehalist vormi. Selle spordiala eeltingimusteks on vaba õhk ja keemilistest toidulisanditest loobumine. Viimastel aastatel on see spordiala hakanud ka Eestis juurduma.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Kultuur

Tüdrukud said esmakordselt tantsusaalis kokku 2008. aastal, kui olid kolme- ja neljaaastased. Koos on tantsitud 16 aastat. Alguses oli rühm muidugi suurem, kuid nagu...