Connect with us

Uudised

Mälestusmärgi avamine kuu aega varem

Kärdla linnavalitsus toob mälestusmärgi avamise kuu aega varasemaks. Kui algul plaaniti kuju pidulikult avada võidupühal, 23. juunil, siis viimastel andmetel on avamine reedel, 25. mail.
Üheks põhjuseks, et avamisel saaks laulda Eesti rahvusmeeskoor.
Teises maailmasõjas hukkunud hiidlaste mälestusmärgi juurde kuuluv kuju ehk poiss tuuakse kohale varem, kuid kaetakse ja avatakse vaatajaile alles 25. mail.
“Sellest tõotab tulla suurejooneline ja rahvarohke pidu – oleme saatnud palju kutseid ja saanud vastuseid, et enamik kutsututest kavatseb tulla,” ütles linnapea Georg Linkov.
Päev algab teenistusega Kärdla kirikus. Keskväljakult algav paraad toob pärastlõunaks rahva kirikuparki mälestusmärgi avamistseremooniale. Päeval annavad laululaval kontserdi Untsakad, pakutakse sõdurisuppi ja avatud on relvanäitus. Õhtul annab rahvusmeeskoor kontserdi Kärdla kirikus.
“Kõik see saab teoks tänu jonnakatele hiiu meestele Otto Mägile ja Heino Kerdele, kes mälestusmärgi ehitust vedasid,” tunnustas linnapea.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...