Connect with us

Uudised

Maavõistlus naiskohtunike juhtimisel

Laupäeval toimunud Hiiumaa–Saaremaa traditsiooniline maavõistlus jalgpallis oli seekord eriline nii hiidlaste võidu kui kohtunikebrigaadi tõttu.
Kui viimased aastad on sel printsipaalsel kohtumisel ohje hoidnud Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak isiklikult, siis seekord olid nii peakohtunik kui abikohtunikud naised. Tegemist on FIFA ehk maailma jalgpalli katusorganisatsiooni rahvusvahelise kategooria kohtunikega. Kohtuniketrio Reelika Turi, Anni Rahula ja Triinu Laos on Eesti esimene naistest koosnev kohtunikebrigaad, kes võib vilistada kõrgema taseme mänge.
Kõik kolm on pidanud läbima pika tee, et nii kaugele jõuda. Üks asi on koolitused ja füüsilise vormi arendamine – kusjuures nõuded on päris kõrged –, aga enda kehtestamisega n-ö meeste maailmas on tulnud samuti palju tööd teha.
ETV saatele “Pealtnägija” ütles Triinu Laos, et teda on platsil näiteks kööki süüa tegema saadetud. “See läheb tavaliselt ühest kõrvast sisse ja teisest välja,” ei pea ta seda siiski oluliseks ja lisas, et meelde jääb siiski pigem positiivne. Näiteks kui mängu järel kiidetakse hea vilepartii eest.
Maamängud Aivar Pohlaku juhtimisel on hiidlastele meelde jäänud ühe märksõnaga – penalti. Just penaltite abil on saarlased pahatihti võidu saanud.
Viimane Hiiumaa pinnal peetud mäng, aastal 2013, oli võrdne heitlus ja pidanuks viigiga lõppema. Ent 96. (!) minutil antud penalti abil vormistasid saarlased 1:0 võidu.
Möödunud aastal Salmel otsustas võitja ülipikk penaltiseeria – 22 karistuslöögi järel said saarlased minimaalse 8:7 edu ja ühtlasi mänguvõidu.
Samas ei saa päris Pohlakuta ka seekord. Nimelt on abikohtunik Anni Rahula Aivari tütar, kes abiellus muusiku ja jalgpallikohtuniku Tomi Rahulaga.
Kui 28aastane Anni töötab projektijuhina, siis teine abikohtunik, temast aasta vanem Triinu Laos on politseiametnik. 26aastane peakohtunik Reelika Turi on ametilt aga kooliõpetaja.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...