Connect with us

Uudised

Maarika Matt võitles välja turniirivõidu

Marina Väljas
Tol hilisõhtul sain sõnumi mobiilile, kus kõige lõpuks kirjas: “…mina mängisin viis mängu ja võitsin tänase võistluse”. Sõnumi saatis Maarika Matt, kes koos Marina Väljasega startis 16. detsembril SEB liigatennise naiste kolmanda liiga üksikmängu 2019. aasta hooaja esimesel turniiril, kuhu oli registreerunud 26 võistlejat.
Kummalgi ei olnud sel määral eelmise hooaja punkte, et tabelisse paigutust saada ja nad sattusid juba teises ringis kokku paigutatud mängijaga. Marina Väljase teekond sellel turniiril lõppeski kaotusega 2:8 Mai Kaldale (3.–4.).
Maarika Matt võttis teises ringis sama tulemusega rajalt maha esimese asetusega Maris-Jane Jõekalda ja seejärel Kerstin Lossi (5.–8.) tulemusega 8:5. Poolfinaalis tuli tallegi vastu Mai Kalda, kelle Maarika mängis üle 8:2. Finaalis, samuti esimesest ringist alustanud Kirsi Jundasega oli Maarika võiduskoor 8:2.
Milline tore avang 2019. aasta hooajale! Selle saavutuse “tagalaks” on kuus aastat tennisega, sihiteadlik ja väga mitmekülgne treenitus ning summa summarum – Maarika pühendumus sellele, mida ta teeb.
Samal nädalavahetusel olid võistlustules ka Hiiumaa tenniseklubi mehed Andreas Malk ja Kaupo Valting, kes panid end proovile SEB liigatennise meeste kolmanda liiga üksikmängu uue hooaja avaturniiril. 19 võistlejaga tabelis oli neil loosiõnne alustada 16 seas. Kaupo Valting jäi seekord võiduta, aga Andreas Malk sai jagu kahest esimesest vastasest. Jevgeni Agnevtšikov (5.–8.) ja Margus Simson (3.–4.), kes tõkestas Kaupo edasipääsu, alistusid tulemusega 8:7. Poolfinaalis tuli Andreasel vastu võtta kaotus 1:8 kolmanda liiga esinumbrilt ja turniiri võitnud Madis Eichlerilt.
Andrease kolmas-neljas koht hooaja esimesel turniiril lubab loota, et näeme teda ja teisi hiidlasi osalemas ka sarja järgmistel etappidel.
Meeste teise liiga paarismängu esimesel etapil tegi kaasa Tanel Malk, paariliseks Erik Puskar. Nelja alagrupiga turniiril võitsid Malk ja Puskar kahte vastast (1:6 6:4 10:8 ja 6:2 6:3), aga alagrupi võitjad, neljanda asetusega Rainer Änilane – Stan Nahkor olid neist üle 6:2 6:7 ja esinelikusse veel ei pääsetud.
Tiiu Masing
Hiiumaa tenniseklubi

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...