Connect with us

Uudised

Loomuliku iibe miinus vähenes

Hiiu maavalitsuse andmetel sündis mullu ehk lisandus sünnikandega Hiiumaa elanikeregistrisse 70 last ja suri 118 inimest – loomulik iive oli seega -48. Aasta varem sündis 61 ja suri 121 ja iive oli -60.
Seevastu rändesaldo oli suuremas miinuses kui aasta varem: saarele saabus mullu 186 ja lahkus 282 inimest, rändesaldo -96. Aasta varem oli rändesaldo -61.
Kokku oli alanud aasta 1. jaanuaril Hiiumaa elanikeregistris 9565 inimest. Mullu oli elanike arv 9709, seega aastaga vähenes elanike arv 144 inimese võrra.
Aasta viimasel kuul lisandus Hiiumaa registrisse sünnikandega 8 last ja surmakandega lahkus 10 inimest. Rändega saabus 22 ja lahkus 46 inimest.
Hiiu maavalitsuse kantselei nõunik Monika Paljasma selgitas, et ametlikus statistikas on arvestus registripõhine ehk loeb see, kuhu registrisse sündinud laps kanti, mitte see, kus sünd registreeriti. Samuti läheb surm kirja seal, kus surnu registris oli, mitte seal, kus surm registreeriti.
Hiiumaa elanike arv elanikeregistris kukkus alla 10 000 piiri 2013. aasta esimeses kvartalis. Kui aastavahetusel 2012/2013 oli registris veel 10 030 inimest, siis 1. veebruariks juba 9964 ja 1. aprilliks 9919.
Toona selgitas Paljasma, et valdavalt olid lahkujateks noored, kellest paljud juba mõnda aega õpivad või töötavad Tallinnas, aga siis lihtsalt vormistasid elukoha vahetuse ametlikult. Tallinlaseks registreerimise aktiivsuse hüppelise kasvu peamiseks põhjuseks on pealinna juhtide sõnul asjaolu, et ametlik elukoht Tallinnas tagas 2013. a jaanuarist tasuta sõidu ühistranspordis.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....