Jälgi meid

Uudised

LOODUSE VÕIM | Jää liikumine katkestas korraks saartevahelise laevaliikluse

Triigi sadama kai peale kuhjunud jää tõttu jäi pühapäeva õhtul ära parvalev Soela reisid. Kuigi esmaspäevased reisid olid samuti. kahtluse all, suutis Soela pooletunnise hilinemisega ennast siiski Hiiumaalt Saaremaale murda.

“Triigi sadamas on jää liikumas ja kohati juba kaile trüginud. Prognoosi järgi tuul täna vaibumise märke ei näita ning jää liikumine jätkub. Praamiliiklus Hiiumaa ja Saaremaa vahel on katkenud,” teatas sadama omanik Saarte Liinid pühapäeval sotsiaalmeedias.

Esmaspäeva hommikul anti teada, et laev väljub Sõrust, kuid pole kindel, kas Triigi sadamasse sisse saab. Jääkuhilatest ümbritsetud sadamasse suutis laev siiski kohale jõuda.

 

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.