Connect with us

Uudised

Lohesurfar: Lainerandasid on Eestis vaid kaks

Erakogu
“See suvi Eestis on olnud eriline. Pole küll olnud pikalt head rannailma, aga on olnud suurepärane surfarite suvi,” ütleb maailmas kõige kõrgemale positsioonile tõusnud Eesti lohesurfar Kristiin Oja.
Järgmiseks lohesurfi MM-etapiks valmistus Kristiin kodustes randades ja nüüd jagab ta soovitusi, kuidas leida Eestis head surfikohta.
Lohesurfar Kristiin Oja: “Kõigepealt tuleks vaadata ilmaennustust, mis suunast ja kui tugevalt tuul puhub. Kõige täpsema ennustuse Eesti kohta saab veebilehelt yr.no. Ilmaennustuse abita on Eestis väga raske ära arvata, mis suunast tuul puhuma jääb – seda, et tuul puhub pidevalt ühest suunast, juhtub meil harva. Erinevate tuulesuundadega sobivad erinevad rannad.
Kindlasti tuleks valida surfamiseks koht, kus ei oleks suuri kive ning seejärel paika panna oma eelistused, kas soovid sõita siledal veel või lainetes.
Lainerandasid on Eestis vaid kaks, Vääna rand Harjumaal ja Ristna rand Hiiumaal. Kes eelistab siledat vett, siis selliseid on Eestis kõrkjate vahel palju.
Kõige tuulisem on alati saartel. Kui mandril tuult napib, tulebki surfivarustus auto peale laadida ja suund saarele võtta. Samas oleme Eestis õnnistatud ilusa rannajoonega ja häid surfikohti on meil siin palju. Kui märkad head surfikohta, siis õpi tundma, millised tuulesuunad sinna sobivad.”
Oma lühikese puhkuse veetis Kristiin Eestis, nautides surfamist kodustes randades. Ta leidis, et seekord tal tuulega vedas, Pärnus puhus tuul pea iga päev ja suvepealinna randadest saidki tema põhilised selle suve surfipaigad.
“Kõige meeldejäävam puhkuseelamus oli “downwinder” ehk allatuult surfamine ühest rannast teise: Pärnu rannast linnaäärsesse Raeküla randa, kuhu enne auto sai viidud ning jäetud ja hiljem sellega tagasi Pärnusse sõidetud,” rääkis sportlane.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...