Connect with us

Uudised

Linkov Superstaari kohtunikke ei kartnud

TV3
Pühapäeval TV3 eetris olnud saate “Eesti otsib superstaari” Tartu eelvoorus sai kohtunikelt kollase kaardi ning pääses edasi teatrivooru hiidlane Georg Linkov (17).
Tartu eelvoorust pääses edasi teatrivooru vaid 17 noort lauljat, Tallinna eelvoorust 46. Hoolimata sellest, et noori superstaarikandidaate oli Tartu eelvoorus mitusada, ei pidanud Linkov oma esinemis­järjekorda kaua ootama. “Ootajaid oli väga palju ja kõik suhteliselt närvilised,” kirjeldas ta meele­olu enne kohtunike ette minekut.
“Minul läks kohtunike ees keskmiselt, kindlasti oleks saanud veel paremini,” leidis noor laulja. Linkov lisas, et uus olukord ja uued tingimused nõudsid küll harjumist, aga esimese korra kohta saavutas ta päris hea tulemuse.
Kui televaatajale on ehk jäänud mulje, et saate kohtunikud on kurjad ja kriitilised, siis Linkov ei peljanud neist kedagi: “Koit Toome ja Eda-Ines Etti olid mulle juba varasemalt tuttavad, laulsin nendega ühel laval Nordea kontserdisaalis George Michaeli mälestuskontserdil.”
Ainus, kellega varasem kokkupuude puudus, oli Mihkel Raud. “Raud on kujundanud endale niisuguse maine, et teda kardetakse kõige enam – ilmselt ka põhjusega,” ütles Linkov.
Kohtunikud leidsid, et Linkov on sümpaatne ning tema hääles on midagi, mis paneb kuulama. “Mihkel Raud lisas mõned kommentaarid, mida ma saaksin parandada – nagu ikka,” rääkis noor laulja.
Eelvoorus esitas Linkov kaks laulu: konkursil Eesti Laul 2018 kolmandaks jäänud Vajé loo “Laura (Walk With Me)” ning Genialistide “Leekiv armastus”.
Muusikas kasvanud
Linkov rääkis, et on laulmisega tegelenud terve elu. “Olen väiksest peale tänu perele muusika sees kasvanud,” ütles ta. Rocca al Mare koolis õppides sai tema laulmine alguse koorijuht Aarne
Saluveeri käe all. Süvendatult hakkas Linkov laulmisega tegelema Kärdlas, õpetaja Timo Lige juhendamisel. Ta on esinenud ka oma praeguse kooli Arte gümnaasiumi kontsertidel.
Linkov õpib laulmist neljal korral nädalas tuntud lauluõpetajate Bert Pringi,
Anneli Pilpaku ja Kadri Koppeli käe all WAF laulukoolis. “Viimased kaks on Hiiumaa inimestele tuntud ka saatest “Laulupealinn”, mille võitis Kärdla,” lisas ta.
Kas ka Linkovi tulevik on muusikaga seotud, ei oska ta veel öelda: “Liiga pikk tee on veel minna, aga ideaalis on seal palju head muusikat.”
Linkovi etteastet sai näha saate “Eesti otsib super­staari” Tartu eelvoorus püha­päeval TV3 vahendusel. Järgmisena astub ta üles juba teatrivoorus, kus lubas samuti hiidlaste lippu kõrgel hoida.
TV3 saatesari “Eesti otsib superstaari” põhineb populaarsel Briti telesaatel “Pop Idol”. Sarja eesmärk Eestis on selgitada välja parim uus noor laulja. Võitjat au­tasustatakse plaadilepingu ja auhinnarahaga.
Saate teise hooaja võitis samuti Hiiumaa juurtega Ott Lepland. Tänavu on käimas juba saate seitsmes hooaeg, kus lehele teadaolevalt pole Linkov ainus hiidlane, kes saatesse pürgis.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...