Connect with us

Uudised

Ligi 90 000 juhiluba aegub

2015. aastal aegub ligikaudu 90 000 juhiluba, mis tähendab, et juhiluba peab vahetama kolm korda rohkem inimesi kui seda tegi mullu. Kehtetu juhiloaga on mootorsõiduki juhtimine keelatud, mistõttu tuleks juhiloa vahetamisega alustada piisavalt varakult.
Juhiloa vahetamiseks peab isikul olema kehtiv tervisetõend ning rahvastikuregistri järgne alaline elukoht Eestis.
Kui tervisetõendi kehtivus on lõppemas, tuleb enne juhiloa vahetamist taotleda perearstilt uus tervisetõend. Tõendi taotlemisel soovitab maanteeamet küsida e-tervisetõendit, mille puhul arst saadab tervisekontrolli tulemused e-tervise infosüsteemi, kust andmed jõuavad otse ka maanteeameti liiklusregistrisse.
Kõige ajasäästlikum ja odavam viis juhiloa vahetamiseks on kasutada eameti uut e-teenindust, kust saab uue loa tellida vaid mõne minutiga ja kodust lahkumata. See välistab ka pikad ootejärjekorrad  liiklusregistribüroodes.
Suuremates büroodes võib ootejärjekord küündida ühe tunnini. Praegu saab e-teeninduses vahetada juhiluba, mis ei ole esmane või piiratud ning mille kehtivusaja lõpust ei ole möödunud rohkem kui viis aastat.
Uuendusena saab nüüdsest e-teeninduses vahetada juhiluba ka nimevahetusel ehk näiteks pärast abiellumist. Viimasel juhul peab enne olema vormistatud ja väljastatud uus isikuttõendav dokument. Juhiloa taotlemine e-teeninduses on 20 protsenti soodsam kui liiklusregistri büroos.
Lisaks soovitab amet juhiloa kättesaamiseks valida postiteenuse, siis jõuab uus juhiluba postkasti kolme päeva jooksul. Juhiloa posti teel tellimise teenust saab valida nii e-teeninduses kui ka ameti liiklusregistri büroos kohapeal. Büroos juhiluba vahetav isik ei pea siis teist korda büroosse kohale tulema, vaid saab juhiloa tellida endale otse koju. Postkast, kuhu juhiluba saadetakse, peab olema kindlasti lukustatud, ilmastikukindel ning tähistatud korteri või maja numbri või talu nimega.
Juhiloa vahetus lisandus maanteeameti e-teenindusse mullu septembris. Paari viimase kuu jooksul on 37 protsenti kõikidest juhiloa vahetustest tehtud e-teeninduses. “Kindlasti võiks see number olla suurem, kuid anname inimestele aega uue süsteemiga harjumiseks,” ütles Kangur.
Büroodest tellitud lubadest pea pooled ja 70 protsenti e-teeninduses tellitud juhilubadest toimetatakse kohale postiga.
Maanteeameti uus e-teenindus asub aadressil eteenindus.mnt.ee

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...