Connect with us

Persoon

Lea Sibul-Poola võttis vastu õnnitlusi

| Hiiu Leht
Teisipäeval võttis austajate õnnitlusi vastu 85. sünnipäeva tähistanud Lea Sibul-Poola.
Sündmus toimus nukuteatri muinasjutuaias, kuhu Kärdla nukuteatri asutajat oli tulnud õnnitlema hulk Hiiu valla esindajaid ja Hiiu Lehe toimetuse esindus. Ave Alavainu tervitused tõi kohale nukuteatri ringijuht Kersti Ojasalu, kohal olid Lea vennalapsed ning mitmed väikesed näitlejad ja nende vanemad. Nukuteatri nimel võttis sõna väike vares, kes oam parimad soovid ütles Kuuriluugiteatri lavalt.
“Kõik Kärdla, Hiiu valla ja Hiiumaa elanikud on tunduvalt rikkamad, sest meil on üks tore nukuteater. Sinu tegevus ja töö on liigutanud ja puudutanud nii lapsi maast-madalast kui väga vanu inimesi,” ütles Kärdla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert ja kinnitas, et Eestis tuntakse Lead ja tema tegemisi. Liibert ütles, et tema nägi lapsena nukuteatrit vaid harva ja televiisorit ja tänas, et tema lapsel oli võimalus nukuteatrit laivis näha ja nukke oma käega katsuda.
Ta tõi Hiiu vallavalitsuse poolt Leale tänu, õnnitlused ja preemia.
Ave Alavainu saatis sünnipäevalapsele värske värsi “Minu Lea”, mis algas sõnadega: “Kõik laulud olen sulle ära laulnud me pikal ühisel kultuuriteel…” ja lõppes “…sa minu, kuid ikka meie kõigi Lea.”
Lea venna Uno poeg, Hiljar Sibul meenutas lapsepõlveseiku ja koos tädi Leaga lauldud laule. Pidulikule sündmusele lisas kelmikat sära kui Lea valjul eestlaulmisel võtsid pidulised üles laulu “Seitse vanatüdrukut”.
Lead oli õnnitlema tulnud tuntud ka koorijuht ja muusikapedagoog Silvia Mellik, kes tänas, et tema lapsed ja lapselapsed on saanud Lea juures nukuteatrit kogeda.
Hiiu Lehe toimetusepere soojad tervitused andsid üle peatoimetaja Harda Roosna ja ajakirjanik Helja Kaptein.
Lea sõber ja erakonnakaaslane Ants Vahtras tõi suurel juubelil häid tervitusi enda ja Keskerakonna poolt.
Õnnitluste järel poseeris MTÜ Kärdla nukuteatri juhatus koosseisus Lea Sibul-Poola, Kersti Ojasalu ja Sigrid Väärtnõu peopildi jaoks. “Sina oled meie teatri alustala ja ilma sinuta poleks seda teatrit olnud,” tunnustas 21 aastat Leaga nukuteatris koostööd teinud Kersti Ojasalu.
Sünnipäevalaps tänas kõiki lillede, tähelepanu ja kohaletuleku eest ning pakkus kokkutulnutele sünnipäevakooki ja jooki.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...