Connect with us

Persoon

Nukuteater tähistab nukuema sünniaastapäeva

Juulikuus tähistab Kärdla nukuteater asutaja Lea Sibul-Poola 90. sünniaastapäeva talle pühendatud näituse ja etendusega “Kaks ahnet karupoega”.
Nukuteatri praegune juht ja Lea kauaaegne kolleeg Kersti Ojasalu lubas, et näitusel on kohal ka Lea esimene nukk, mis valmis 1952. aastal. “Muuseumiga on räägitud ja saame kutsikas Muri selleks ajaks siia,” kinnitas Ojasalu.
Lea Sibul-Poola asutas elu jooksul koguni kaks teatrit: Kehra Nuku ja Kärdla Nukuteatri.
Rahvateatrit Kehra Nukk juhtis ta 32 aastat ja pälvis selle eest 2014. aastal Anija valla aukodaniku tiitli. Mitmeid aastaid jagas ta end Kehra ja Hiiumaa nukuteatri vahel vedades aastatel 1991–1994 Kärdlas laste nukustuudiot.
Kärdla nukuteatri asutas ta 1997. aastal. Algul ei leidnud Kärdla nukuteater püsivaid ruume ja teater oli sunnitud kolm korda kolima. 2010. aastal sai nukuteater oma maja aadressil Kärdla Uus tn 1, kus teater tegutseb praeguseni.
2013. aastal avati teatrimaja ees tema pink, mille sildil kirjas: “Lea Sibul-Poola Kärdla nukuteatri looja-hing”.
Lea Sibul-Poola oli rahvusvahelise nukuteatrite liidu UNIMA Eesti keskuse auliige, teda on tunnustatud ENSV teenelise kultuuritegelase aunimetusega, 1999. aastal Kärdla linna preemiaga, 2001. aastal Valgetähe teenetemärgi ja 2011. aastal Hiiu maakonna teenetemärgiga.
Lea Sibul-Poola oli ka hinnatud nukumeister, kes valmistas sadu teatrinukke, mis ka mitmel pool Eestis näitustel käisid.
Näitusel näebki Lea valmistatud nukke, nukuetenduste reklaamplakateid, fotosid vanadest aegadest, aga ka Lea enda käega kirjutatud kavalehti.
Näituse koostas Kersti Ojasalu ja see avatakse 22. juulil kui Lea Sibul-Poola sünnist möödub 90 aastat.
Lea sünnipäeval on Kärdla nukuteatri uksed kõigile avatud kella 12–18ni. Nukuetendus “Kaks ahnet karupoega” algab kell 13 ja näituse pidulik avamine kell 16. Väikelastele on avatud mängutuba ja lahti on teatrikohvik.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu