Jälgi meid

Uudised

Laureaat: “Ma pole kordagi oma ametivalikut kahetsenud.”

Rein Reinu
Pühapäeval, legendaarse õpetaja ja koolijuhi sünniaasta­päeval, kuulutati Sõru muuseumis välja Marie Breveri nimelise hariduspreemia laureaat, kelleks on vanemõpetaja Maris Vetsi.
Ligi 39 aastat Emmaste põhi­koolis töötanud Maris Vetsi ütles, et preemia oli suur üllatus.
Vetsi leidis, et nende isiku­omaduste eest, mille tõid nominatsioonis välja ta töökaaslased, võlgneb ta tänu oma siitilmast lahkunud vanematele ja vanavanematele: “Ma võin auga öelda, et selle, mis mul on elus tarvis läinud, olen ma kaasa saanud oma kodust.”
Vetsi rääkis, et teadis juba üsna varakult, et tema tulevane elukutse saab olema seotud lastega. “Kui ma olin alles koolitüdruk, siis mulle meeldis alati käia küla peal väikseid lapsi hoidmas, mulle meeldis olla koolis oktoobrilaste juht ja aktiivselt kaasa lüüa klassivälises tegevuses,” meenutas ta.
Laureaat rääkis, et juba lapsena meeldis talle suhelda, organiseerida ja juhendada. “Kodus nimetati seda alati heatahtlikult kamandamiseks,” ütles Vetsi.
Selles, et Marisest sai just õpetaja, mängis rolli põhi­kooli klassijuhataja, kes laureaadi sõnul oli väga hea õpetaja ja kasvataja. “Ta oli üdini andunud oma tööle ja ma imetlesin tema pedagoogilisi oskusi ning saavutusi juba siis, kui ma tegelikult alles koolilaps olin – aitäh sulle klassijuhataja, bioloogia- ja keemiaõpetaja, tunnustatud pedagoog ja tantsujuht Tõnu Lindvet,” tänas ta.
Oma kõnes märkis Vetsi, et on õnnelik selle üle, et Emmaste kooli tööle asudes võttis teda vastu toonane direktor Kaul Kikas. “Kaulil oli üks imepärane anne hoida koos ja kujundada oma kooli kollektiivi – kes tema ajal tulid, need enamasti ka jäid ja mina jäin ka,” märkis Vetsi.
Ta tänas kõiki Emmaste kooli endisi ja praegusi peda­googe ja lisas, et on oma töökaaslastelt palju õppinud ja vajadusel tuge leidnud: “On olnud suurepärane aeg ja ma ei ole kordagi oma ametit kahetsenud.”
Veel tänas ta kõiki endisi ja praeguseid Emmaste kooli õpilasi: “Teiega on olnud suur rõõm koos töötada, sest see naer ja ind ja see usaldus, mis mulle iga päev vastu vaatab, see elujõud ja rõõm, mis on koolis – see kutsub igal hommikul kooli tagasi tulema.”
Tõeline maa sool
Maris Vetsi on Emmaste põhi­kooli klassiõpetaja, inglise keele õpetaja ja klassi­juhataja. Töökaaslased kirjeldavad teda kui kogenud õpetajat, kes oma töökuse, süsteemsuse ja kohuse­tundlikkusega on kõigile eeskujuks.
Emmaste põhikooli direktor Merje Kikas märkis, et Maris Vetsi annab lisaks teadmiste jagamisele ja õpetamisele oma isikliku eeskujuga õpilastele kaasa väärtused, mida läheb vaja terves edaspidises elus. “Ma olen Marisega koos töötanud rohkem kui 15 aastat ja ma võin täitsa kindlalt öelda, et ta on Õpetaja suure algus­tähega – tema ongi see palju­kiidetud maa sool,” rääkis Kikas.
Maris Vetsi ja Marie Breveri ühise joonena tõi Kikas välja tagasihoidlikkuse ja pühendumuse oma tööle: “Ma ei ole kunagi selle 15 aasta jooksul kuulnud, et Maris kiitleks oma saavutustega. Ta toimetab tasakesi, suhteliselt märkamatult vahest, aga tema käekirja on igal pool tunda.”
Marie Breveri nimelist hariduspreemiat annab välja Emmaste osavald. Maris Vetsi on 11. laureaat, kes tunnustuse osaliseks on saanud. Varasemalt on preemia pälvinud Kaul Kikas, Sende Lipu, Ilme Naurits, Meida Koppel, Aivi Maandi, Piisa-Ilmi Riisenberg, Heli Lindmäe, Tiiu Sööl, Ilmar Oja ja Anne Golub.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa põhikoolide lõpetajate arv on viimasel neljal aastal püsinud samas suurusjärgus, 70–80 õpilast, preemia­saajaid on aasta-aastalt rohkem. Hiiumaa haridusvõrgu analüüsis on kirjas prognoos, et...

Uudised

Emmaste osavald ootab 15. märtsiks Marie Breveri nimelise hariduspreemia kandidaate. Tunnustamise korras seisab, et preemia antakse inimesele, kelle töö on andnud hariduselule olulise panuse...