Connect with us

Transport

Lauka koolil nüüd turvarihmadega buss

Hiiu valla riigihanke Lauka kooliliini õpilas­veoks võitis AS Hansa Liinid. Seekord pandi hankesse kirja, et koolibuss peab olema turvarihmadega.
Kolmapäeval esitles Hansa Liinide Hiiumaa regiooni juht Martin Kagadze bussi, millel need elutähtsad rihmad küljes.
“Turvarihmade olemasolu on väga tähtis – kogu aeg on ju olnud probleemiks, et bussidega veetakse lapsi ja hankes pole turvarihmade nõuet,” ütles Kagadze ja soovis lastele turvalist sõitu.
1. septembrist hakkab Lauka koolibuss hommikul õpilasi kooli tooma ja õhtul koju viima, päeval tuleb teha mitu ringi Lauka ja Viskoosa vahet, sest esimeses kohas asub kooli­maja, teises võimla.
Hanke tingimustes oli kirjas ka see, et buss tohib olla kuni kümme aastat vana. Buss, mis teisipäeval Võrust Hiiumaale toodi, on viieaastane ehk Hiiumaa regioonis kõige noorem.
Ka bussijuht on uus, Lauka kandi mees Valdu Tammistu.
Peale 22 aastat mandril kolis ta mõned aastad tagasi kodusaarele ja on ka Lauka kooli haldusjuht. Bussijuhiload sai Tammistu Hiiumaa ametikoolist.
Kagadze kiitiski ametikooli, kust tuleb bussijuhipaberitega mehi-naisi – nende ettevõtte 14 bussijuhist on sealt vajaliku dokumendi saanud kolm.
“Meie bussijuhtide keskmine vanus on päris kõrge, arvan, et see on kuskil viiskümmend viis aastat. Ega me kedagi ära ei saada, aga võib-olla mõni otsustab, et talle aitab,” kinnitas Kagadze, et bussijuhid töötavad ka pensionieas – seni, kuni tervis võimaldab.
Kagadze lisas, et juhul kui Hansa Liinid peaks võitma ka järgmise maakonnaliinide hanke, on neil kindlasti uusi bussijuhte vaja. Maakonna­liine on Hansa Liinid Hiiumaal teenindanud 2010. aasta keskpaigast ja 2018 leping lõpeb.
Kagadze ütleb, et bussijuhid on praegu rahul, palk tõuseb vaikselt igal aastal: “See on selge, et alati võiks palka rohkem olla, aga siiamaani pole sellega probleeme olnud.”
Siinsete bussijuhtide palganumbrid on tema sõnul ehk pisut madalamad kui mandril, kuid saarel täiesti konkurentsi­võimelised.
“Jutt vastab tõele,” kinnitas üks anonüümseks jääda soovinud bussijuht. “Tööd tuleb muidugi teha ja kodus olemise eest ei maksta, aga palgaga võib rahul olla.”
“Üsna rahul, suuri probleeme pole olnud,” ütles Hiiu maavalitsuse transpordi­spetsialist Tõnis Paljasma Hansa Liinide kohta.
Enne ASi Hansa Liinid tegi maakonnavedusid AS GoBus, mis nüüd teenindab Hiiumaa ja Mandri-Eesti kommertsliine.
Tõnis Paljasma, kes valmistab ette maakonnaliinide järgmist hanget, ütles, et uus riigihange kuulutatakse välja 1. detsembril, pakkumiste tähtaeg on 1. veebruar 2018. Lepingu haldamine tuleb üle võtta tulevasel Hiiumaa ühisvallal.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...