Connect with us

Uudised

Kuressaares testimisel kolm hiidlast

Esiliiga hooajaks valmistuvas FC Kuressaare meeskonnas on testimisel hiidlased Tõnis Koppel, Sander Laur ja Karl Johan Kastein.
FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak ütles, et Karl Johan Kasteini ja Sander Lauri kutsus meeskonnaga Aastalõputurniirile treener Jan Važinski ja sealt edasi trenni tegevjuht Martti Pukk. Ka Tõnis Koppel liitus meeskonnaga Martti Puki kutsel.
“Kuna hiidlased on naabrid, siis neid mängijaid teadsid meil juba kõik,” rääkis Pohlak. Ta usub, et naabersaare meestel on võimalus meeskonda saamiseks olemas, kuid selleks tuleb ainult kõvasti tööd teha ja näidata, et nad tahavad vaeva näha.
Pelle Pohlak näeb hiidlastes potentsiaali. Tema hinnangul peaks Tõnis Koppel lisama koosseisule kogemust ja rahulikkust. “Plussiks on kindlasti see, et ta võtab asja lihtsalt ja ei aja mängu keeruliseks. Samas võiks ta olla otsustavam ja võtta teatud olukorrad enda peale,” lausus treener.
“Kastein on huvitav mängija hea tehnikaga, aga ta peab üritama enda mängu kiiremaks ajada. Kui ta näeb vaeva ja pingutab, siis võib tõusta vajalikuks mängijaks. Sander Laur peab vaeva nägema eelkõige enda tervise ja parema kehalise konditsiooni saavutamisel, siis saab edasi minna.”
Kogu oma karjääri Kärdla Linnameeskonnas mänginud 31-aastane ründaja ja poolkaitsja Tõnis Koppel on FC Kuressaare kasuks löönud juba ka ühe värava, kui tegi EJL halliturniiril skoori Nõmme Kalju duubli vastu. “Sellega võib rahule jääda,” lausus saarlaste poolt hästi vastu võetud Koppel.
“Aga trenni on vaja teha ja vormi tuleb parandada. Vorm ei ole veel parim, kuna eelmine hooaeg jäi mul vigastuse tõttu põhimõtteliselt vahele ja ei saanud ka treenida.”
Tõnis Koppeli sõnul on tema eesmärk saavutada hea sportlik vorm ja saada võimalikult palju mänguaega. “Tahan minna kõiki mänge võitma,” oli Koppel enesekindel.
18aastane kaitsja ja poolkaitsja Sander Laur mängis varem Kärdla Linnameeskonnaga teises ja selle duubliga kolmandas liigas. Vahepeal oli ta ka FC Flora noortevõistkonnas ja treenis koos FC Flora III-ga, kuhu jõudis ilusti sisse sulanduda. FC Kuressaare huviorbiiti tõi ta Hiiumaal trenne andnud Jan Važinski.
“Saarlased võtsid mind kui hiidlast väga hästi vastu,” lausus Laur. “Kogenenumad mehed esimeses trennis julgustasid ja toetasid mind. Mulle sobib väga Kuressaare õhkkond, sest seal on sõbralikud ja huumorisoonega inimesed.”
Sander Lauri sõnul on tema eesmärgid Kuressaares ennast põhikoosseisu mängida ja mine tea, äkki tulevikus ka edasi pääseda kuskile kõrgemale, võib-olla isegi välismaale. “Aga eks paistab, mis tulevik Kuressaares toob. Ootan huviga ja naudin väga FC Kuressaares mängimist,” rääkis noormees.
17aastane poolkaitsja Karl Johan Kastein on mänginud seitsmendast eluaastast alates erinevates Nõmme Unitedi noortemeeskondades  ja viimased kaks aastat ka klubi meeskonnaga II liigas.
“Jan Važinski tunneb mind Hiiumaa–Saaremaa maavõistluste kaudu ja kutse liituda FC Kuressaarega tuli täpselt õigel ajal,” rääkis Kastein, kellel olid plaanid Nõmme Unitedist edasi liikuda ja seepärast oli ta sellest kutsest väga meelitatud.
“Läinud on hästi, sest võistkonnakaaslased on kõik sõbralikud, mingit vaenutsemist ei ole ja sellises meeskonnas on meeldiv trenni teha. Hiidlasena tunnen end saarlaste keskel üsna koduselt, kuna hiidlastel ja saarlastel on sarnane murrak, kui saarlastele omane ö-tähe hääldamine välja jätta. Seetõttu tekib aeg-ajalt tunne, nagu oleksin kodus Hiiumaal.”
Praegu üritab Karl Johan Kastein kõvasti treenida, et teenida treener Pelle Pohlaku usaldus. Sel hooajal tahab ta olla FC Kuressaarele nii kasulik kui suudab ja aidata meeskonnal saavutada liigas nii kõrge koht  kui võimalik.
“Usun, et meeskonnas on piisavalt kvaliteeti ja kui saame mängu treeneri plaanide järgi korralikult toimima, siis on FC Kuressaare võimeline tõusma tagasi Premium-liigasse,” oli poolkaitsja optimistlik.
FC Kuressaare

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...