Connect with us

Tervis

Kuressaare ametikooli õpetaja haigestus koroonaviirusesse

VALMAR VOOLAID/ MEIE MAA
Viirusesse haigestus Kuressaare ametikooli õpetaja, kas nakkus võis koos õppuritega jõuda ka Hiiumaale, pole teada.
Laupäeval, 14. märtsil kirjutas ajaleht Meie Maa, et Kuressaare ametikooli õpetaja andis koroonaviiruse COVID-19 proovi, mis osutus analüüsides positiivseks.
“Käisin nii võrkpalli­mängudel kui nädalavahetusel ka teistel avalikel üritustel. Praegu olen kodus ja tunnen ennast paremini,” rääkis õpetaja lehele. “Käisin esmaspäeval-teisipäeval tööl, külastasin erinevaid õppe­hooneid ja ruume. Haigusnähud, väsimus ja palavik, ilmnesid teisipäeva õhtul. Olen saadud diagnoosist teavitanud oma tuttavaid, kellega lähemalt kokku puutusin.”
Leht teatab, et ametikool võttis esimesed meetmed viiruse tõkestamiseks kasutusele nädala algul. Neljapäevast alates viidi õppetöö üle e-õppele ja alates 13. märtsist on kõik koolihooned suletud, v.a õpilaskodu ja õppehotell Mardi.
Ametikool soovitas õpilastel ja töötajatel jälgida oma tervislikku seisundit. Haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused korral anda meditsiinitöötajatele teada sellest, et viibiti sel nädalal kooli ruumes.
Direktor: Paanikaks pole põhjust
Neljapäeval tuli lehele murelik vihje, et Kuressaare ametikoolis õppivad hiidlased võivad kodusaarele tulles Saare­maalt viiruse kaasa tuua. Võimalikust ohust andsid nad teada ka valla kriisikomisjonile.
Tõnis Siir Hiiumaa haiglast ütles Hiiu Lehele, et ärgu õpilased parem saarele tulgu ja püsigu nädalajagu Saaremaal.
Kui Hiiu Leht 13. märtsil hiidlaste kohta küsis, vastas ametikooli direktor Neeme Rand, et kool on kinni juba kolmapäevast, 11. märtsist, haigestunud õpetajast aga ei rääkinud.
Ta ütles, et õpilaskodus on küll õpilasi, aga kas need on hiidlased, seda ta ei tea.
Neeme Rand viitas ka vestlusele terviseameti Saaremaa esindaja Inge Baliniga. “Saare­maal on see [koroonaviirus – toim] täna laiali selles mõttes, et enam ei suudeta kontrollida, kus kohas, kes ja kellega… Algul, kui kaardistati pallipoisse ja kõiki, kes võrkpalliga kokku puutusid, siis sellest on loobutud ja see oli ka terviseameti sõnum,” vahendas Rand. “Aga, kes on nendest kellega kokku puutunud ja kuidas, andke andeks, mina ei oska seda öelda,” ütles ta ja lisas, et paanikaks ei ole põhjust.
“Jälgige terviseameti soovitusi: olla kodus, vältida kontakte ja jälgida oma tervist. Need inimesed, kes on nakatunud, on juba üsna tervenenud – kaks päeva kerge köha-nohu, üsna kerge gripi tunnused tugeval-tervel inimesel ja peale seda on juba täiesti terve,” soovitas ta.
“Loomulikult riskigruppi kuuluvad inimesed, eakad ja alanenud immuunsüsteemiga inimesed – nemad peaksid küll olema kõrgendatud tähelepanu all. Sellepärast veel karmistasime täna oma reegleid ja hoiame kogu linnas koolihooned veel kinni ja saatsime kõik töötajad kodukontorisse.”
Rand ütles, et ametikooli õpilased on informeeritud ja kool jätkub e-õppena, probleemiks on praktiline õpe töö­kodades, mida kahjuks interneti kaudu teha ei saa.
Neeme Rand rääkis, et kool valmistus kutsevõistluseks “Nooruslik kevad” ja enne kui tuli otsus, et see ära jätta, oli palju arupidamist. “Olime juba terve kolmapäeva ametis – seirasime, lugesime juhendeid, arutasime korraldame-ei korralda, konsulteerisime kohaliku haiglaga. Selles mõttes oleme juba nädala algusest olnud kõrgendatud valmiduses ja selletõttu ei olnud ka raske teha kolmapäeva õhtuks seda otsust. See oli päris korralik ettevõtmine, aga neljapäeva hommikul ükski õpilane kooli ei tulnud. Ma loodan, et ka hiidlased mitte.”

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....