Jälgi meid

Uudised

REMONT RIKKUS TORNI | Kõpu tuletorni vaevab liigne niiskus

Viimastel aastatel on Hiiumaa uhkeimast maamärgist pudisenud rohkem krohvi ja treppidel voolanud vesi. Rentnik on külastajate ohutuse tõttu pidanud torni isegi korra sulgema.

Hiiumaa vald tellis Kõpu probleemi selgitamiseks uuringu maksumusega 24 000 eurot, mis kestab üle aasta ja mida teostab Aruna Ehitus.

Väga niiske ja rõske, kogu aeg pudiseb seintelt krohvi, kostab Kõpu tuletorni olukord Tuletorni kohviku rentniku Evely Aasmäe suu läbi. Hädad liigse niiskusega torni kiviosas algasid tema sõnul 2022. aasta sügisel. Hullemaks läks see mullu kevadel ja sügisel.

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.