Connect with us

Uudised

Kultuuripärli tiitliga pärjati HiiuIngli ehitaja

Eile jagas Eesti kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp 2017. aasta preemiaid pidulikul koosviibimisel Kärdla kultuurikeskuses, tunnustades üheksat saare kultuurielu rikastanud inimest.
Suurima tunnustuse, 2000eurose preemia Kultuuripärl 2017 pälvis halulaeva Hiiu­Ingel ehituse projektijuht ja Hiiumaa merekultuuri edendaja Ain Tähiste.
Külaelu ja hiiu nalja edendaja Tõnu Otsason pälvis kultuurivaldkonnas kohalolemise ja hiiu nalja päevade korraldamise eest 1500eurose preemia “Tänu ja Kummardus”.
1000eurosed aasta­preemiad said tantsuõpetaja Helgi Taelma ja hiiu keele edendaja Järvi Kokla.
Tunnustuspreemiad, à 500 eurot said emakeeleõpetaja Tiiu Heldema, kes koostas “Hiiu luule raamatu”, Kristiina Harjak, kes juhendab Kärdla sümfonietti ning teatrielamuste eest kahe peale kokku Õie Laksberg ja Janno Elmi.
Kõpu majaka fondi 500eurose preemiaga pärjati Käina kandi kultuurijuhti Ly Meldorfi. Hiiu Lehe toimetus esitas preemiaga “Tänu ja kummardus” tunnustamiseks kaks väärikat kandidaati: OÜ Saaremaa Raadio omaniku Arne Pagili, kes 20 aastat Hiiu Lehe ilmumist toetanud ning 60. sünnipäeva tähistanud võrkpallitreeneri Siiri Sülla, kes aastaid vedanud kohaliku lehe võrkpalliturniiri korraldamist. Mullu toimus võrkpallurite seas populaarne ja ühtlasi Eesti vanim turniir 60. korda.
Eesti kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi 2017. aasta preemiate saajad valis komisjon 30 esitatud kandidaadi seast.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.