Connect with us

Uudised

Külaselts Hellatempa kutsub kodukanti käima

Helja Kaptein
Tänapäeva kiire elutempo sunnib inimesi vahetama töökohtasid ja elukohtasid. Paratamatult nõrgenevad seosed sünnipaigaga ja tihti ei saa me enam osa naabrirahva rõõmudest ega paku neile tuge nende muredes.
Hellamaa ja Tempa külade inimesi ühendav külaselts Hellatempa püüab 2006. aastast alates koondada rahvast ühistegevuste ja ühisürituste abil süvendama kodupaigatunnet.
Laupäeval, 16. augustil kutsub selts kõiki ennast Hellamaa või Tempa külaga seotud olevana tundvaid inimesi tähistama külade esmamainimise 450 aastat tagasi dokumendis Mantalet opä Dagö bönder Anno 64.
Koguneme kell 15 perekeskuses kuulama Vello Kaskori ettekannet ajaloolistest allikatest ja heietama oma mälestusi küladest koos Valter Voolega.
Hellamaa raamatukokku on kogunenud küladest tehtud vanu fotosid, nüüd vaatasid inimesed oma kodused albumid läbi ja lisa saime ka Hiiumaa muuseumist. Lauri Valdmann pildistas samad kohad üles ja tekkis huvitav pildirida külade muutumisest, mida me saame nüüd näidata.
Vaadata saab ka koduloolisi esemeid ja dokumente. Pakume sünnipäevakooki kohviga.
Kell 17 jalutame küla keskuses, et meenutada kadunud asutusi ja möödunud sündmusi. Kell 19 ootame kõiki oma piknikukorviga kiigeplatsile koos Iiukala bändiga laulma ja tantsima.
Kõik üritused on osavõtjatele tasuta. Tegevusi toetavad Pühalepa vallavalitsus, Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp ja Kohaliku omaalgatuse programm.

Maili Eller
seltsi liige

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...