Connect with us

Uudised

Kui on väljak, tulevad ka mängijad

erakogu
Kui ma Emmastes 40 aastat tagasi kooliteed alustasin, oli lastel sportimiseks kasutada ümbruskonna kruusateed, lagedad põllud ja puitlattidest kokkuklopsitud jalgpalli­väravad.
Aastakümnete jooksul on mitte ainult Emmaste, vaid kogu Hiiumaa sportimis­võimalused tohutult avardunud – rajatud on staadione, spordihalle ja välisväljakuid.
Aegade jooksul on lapsi jäänud vähemaks ning mitmed populaarsed distsipliinid on kaotanud harrastajaid. Asemele on tulnud spordialad, mis võidavad kiiresti populaarsust nii laste kui täiskasvanute seas. Üheks selliseks alaks on tennis, mida on Hiiumaal harrastatud juba üle 30 aasta.
Kevadisel kaasava eelarve hääletusel oli Emmaste tennise­väljaku renoveerimise osas kuulda mitmeid skeptilisi arvamusi – milleks kulutada raha tenniseväljakule, kui keegi niikuinii seda mängu ei mängi, varustus on kallis ja treenereid ka pole. Siiski leidus suur hulk optimiste, kes otsustasid oma hääle just spordiklubi Ernst poolt esitatud Emmaste tennise­väljaku renoveerimise poolt anda. Hiiumaa inimeste soov kogukonna häälte abil sportimisvõimalusi avardada oli koguni nii suur, et kõigi 22 esitatud projekti hulgas sai kõige rohkem hääli just Emmaste tenniseväljak – aitäh teile, kallid hiidlased!
Sügise saabudes on paslik vaadata tagasi möödunud hooaja tegemistele. Peale pidulikku avamist juunis on väljak olnud igapäevaselt aktiivses kasutuses – tennist mängivad loomulikult turistid, aga ka paljud hiidlastest harrastajad, kes otsivad vaheldust nii mängupaiga kui -partnerite osas. Haruldased polnud päevad, kus kõik soovijad ei mahtunud mängima ja pidid teiste järel veidi ootama.
Väljaku renoveerimise üks lubadusi oli lastele ja noortele suunatud töö, sest ilma järelkasvuta pole ühelgi spordialal võimalik pikas perspektiivis areneda. Sponsorite abiga õnnestus spordiklubil soetada 12 tuli­uut reketit, treening- ja mängu­pallid ning hulk muud mängu­varustust. Kuid hoolimata uuest varustusest ja väljakust pole tennist ilma treeneri juhendamiseta võimalik õppida.
Oma nõusoleku laste juhendamiseks andis Maarika Matt, kes on meie parimaid naismängijaid ja mitmekordne Hiiumaa meister tennises. Koos Emmaste kooli kehalise kasvatuse õpetaja Tiina Koiduga tutvustati tennisemängu algtõdesid kehalise kasvatuse tundides. Edaspidi on plaanis kokku panna treeningrühm, kuhu lisaks lastele on avaldanud soovi liituda ka lapsevanemad.
Esmatutvust tennisemänguga kirjeldas Tiina Koit järgmiselt: “Tennisemängu tutvustavad tunnid meeldisid lastele väga ja huvi Emmaste õpilaste jaoks uue spordiala vastu on rõõmustavalt suur. Maarika Matt andis esmase ülevaate tennisemängus kasutatavatest vahenditest ja peamistest palli vastu­võtmise viisidest. Õpilased said praktikas ka kõike proovida tänu uutele äsja soetatud vahenditele, mille eest me oleme väga tänulikud. Tundide lõpuosas said õpilased käe valgeks paarismängus. Tunnid olid meeleolukad ja sütitavad!”
Jääb üle loota, et just Hiiumaa on koht, kust sirgub järgmine Kanepi või Kontaveit. Eeldused selleks on loodud, nüüd tuleb vaid trenni teha!
Lõpetuseks sobivad hästi Emmaste tenniseväljaku tööde teostaja, OÜ Unigrass juhi Andrus Kivi sõnad: “Kui on väljak, tulevad ka mängijad!”

Margus Kastein
Spordiklubi Ernst asutajaliige
Tenniseharrastaja

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....