Connect with us

Uudised

KUHU SAI KARU? | Kas Hiiumaa karu läks Saaremaale?

Ühe jälje endast jättis karu juulikuus Lassi külas asuvatele silopallidele.
Septembris Käina kandis sadu astelpajupõõsaid tühjaks teinud Hiiumaa karu kadus pildilt üsna kohe peale seda. Seevastu novembris tuli aga Saaremaalt teade, et seal on üle aastate nähtud karu. Jahimeeste arvates on võimalik, et kaks aastat saarel elanud karu ujus üle Soela väina.

Aastast 2022 tihti enda tegevusest märke maha jätnud karu viimased jäljed on oktoobrist Harju ja Valgu küla kandis, looma oli märganud ka üks metsaveoki juht. Rajakaamerasse jäi karu viimati augustis. 

Sügisel oli karu aga taas käinud maiustamas Lauri Andresseli astelpaljupõllul Käina kandis Nõmmerga küla maadel. 

Umbes 80 hektari suurusel astelpajupõllul oli karu aasta varem tühjaks söönud mõnikümmend marjapõõsast, aga eelmisel sügisel tühjendas ta juba sadu põõsaid. 

„Karu vajutab põõsa maha, lesib ja siis matsutab,“ kirjeldas Andressel, mida ta mõmmiku jäetud jälgedest välja luges. „Selle ühe karu toidaks ära, pole hullu,“ ütles Andressel, et karu toimetamisjälgi oma põllul vaatab ta muigega. Rohkem kahju teevad astelpaju habrastele juurtele metssead, keda tema hinnangul on Hiiumaal ikka veel liiga palju. 

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...