Jälgi meid

TERVIS

Kriisistaabi juht kiitis Hiiumaa haigla töötajaid

ekraanikuva
Laupäeval külastas Hiiumaa haiglat kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov, kes jäi nähtuga väga rahule.
Hiiu Lehele vastas Arkadi Popov pühapäeva hilisõhtul koju jõudnuna, et külastus oli planeeritud visiit. Läbi käidi kõik Eesti haiglad ja lõpuks jõuti ka Hiiumaa haiglasse, kus veenduti, et ka meie saare haiglas on loodud valmisolek koroonahaigete vastuvõtuks.
“Väga tublid Hiiumaa haigla töötajad tegid valmis kõik, et Covid-19 patsiente vastu võtta – oleme ettevalmistustega igati rahul,” tunnustas Popov.
Tema sõnul on haiglal olemas hingamis- ja narkoosi­aparaadid ning intensiivravipalat. Praeguseks on loodud eraldi teekonnad nii Covid-19 nakatunud kui mittenakatunud patsientidele. “Väga suur töö on tehtud ja praegu töötab haiglas juba kaks eraldi erakorralise meditsiini osakonda,” ütles Popov. “Vaatamata sellele, et meditsiini­personali haiglal väga palju ei ole, suutsid nad oma töö ümber korraldada.”
Popov kinnitas, et haiglatöötajatel on piisavalt kaitse­vahendeid ja neid ka kulub vähe. “Haigeid Hiiumaal on väga vähe, üksikud inimesed on haigestunud ja seetõttu on kaitsevahendite kulu marginaalne,” selgitas Popov. “Inimesed aga on valmis, et neid kasutada.”
Ta tõi näiteks, et just tema haiglasviibimise ajal toodi üks koroonahaiguse kahtlusega patsient, õnneks ei osutunud see juhtum tema sõnul vähemalt esialgu väga tõsiseks.
Hiiumaa haigla töötajaid koroonaviiruse suhtes n-ö igaks juhuks ei testita, kuna epidemioloogiline olukord siin saarel on üsna rahulik.
“Meil ei ole praegu sellist riski, et töötajad võiksid olla nakatunud, sest see üks inimene, kes Hiiumaal osutus testimise käigus positiivseks, on Hiiumaa epidemioloogide poolt väga hästi jälgitud, tema kontaktsed on väga hästi jälgitud ja meil ei ole mingit kahtlust, et see infektsioon võiks näiteks haiglasse pääseda – sellist riski meil praegu ei ole. Absoluutselt.”

Veel lugemist: