Connect with us

Transport

Kriisijuht leevendas liikumispiiranguid

Peaministri korraldusega kehtib jätkuvalt liikumispiirang Hiiumaale ja Hiiumaalt ärasõidul. Alates esmaspäevast, 4. maist saab parvlaevaga sõita järgnevatel juhtudel:

  • Hiiumaale või mandrile võivad sõita inimesed, kelle enda või kelle lähima pereliikme (abikaasa, elukaaslase, venna-õe, lapse, vanemate ja vanavanemate) elukoha andmed, lisaaadress või viibimiskoha aadress on rahvastikuregistri kande järgi Hiiumaa vald. Pere­liikmed, kes on üksi teisel pool, pääsevad pere juurde.
  • Hiiumaale lubatakse tulla inimestel, kes töötavad Hiiumaal ja soovivad tulla tööle.
  • Kui liikumine on vajalik arsti või kiirabi otsusel.
  • Osaledes lähisugulase matustel.
  • Ühissõiduki juhil ühistransporditeenuse osutamisel.
  • Transportides tooraineid ja kaupu.
  • Tervishoiuteenuste või muude hädaolukorra lahendamiseks vajalike teenuste osutajatel ning meditsiiniliste proovide transportijatel.

Autoga reisijatel on kohustus jääda parvlaeval oma sõidukisse. Vajadusel saab kasutada tualetti. Laevale saab minna ka jalgsi ning sel juhul on võimalik minna väliste treppide kaudu ülemisse reisijatesalongi – teed juhatab praami meeskond. Laevakohvikud ja -poed ei tööta.
Sadamasse sõidul tuleb tavapärasest rohkem aega varuda politseikontrolliks. Kõigil tasub valmis hoida isiku­tunnistus, et seda politseile näidata.
Reisida Hiiumaale ja Hiiumaalt välja saavad vaid need, kellel ei ole ilmseid haigusnähtusid. Kõik, kellel on kahtlus, et nad on viirusekandjad, palutakse tungivalt jääda oma praegusesse asukohta ja mõelda oma lähedaste peale, kellele võidakse viirus edasi anda.

Veel lugemist:

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...