Connect with us

Transport

Kriisijuht leevendas liikumispiiranguid

Peaministri korraldusega kehtib jätkuvalt liikumispiirang Hiiumaale ja Hiiumaalt ärasõidul. Alates esmaspäevast, 4. maist saab parvlaevaga sõita järgnevatel juhtudel:

  • Hiiumaale või mandrile võivad sõita inimesed, kelle enda või kelle lähima pereliikme (abikaasa, elukaaslase, venna-õe, lapse, vanemate ja vanavanemate) elukoha andmed, lisaaadress või viibimiskoha aadress on rahvastikuregistri kande järgi Hiiumaa vald. Pere­liikmed, kes on üksi teisel pool, pääsevad pere juurde.
  • Hiiumaale lubatakse tulla inimestel, kes töötavad Hiiumaal ja soovivad tulla tööle.
  • Kui liikumine on vajalik arsti või kiirabi otsusel.
  • Osaledes lähisugulase matustel.
  • Ühissõiduki juhil ühistransporditeenuse osutamisel.
  • Transportides tooraineid ja kaupu.
  • Tervishoiuteenuste või muude hädaolukorra lahendamiseks vajalike teenuste osutajatel ning meditsiiniliste proovide transportijatel.

Autoga reisijatel on kohustus jääda parvlaeval oma sõidukisse. Vajadusel saab kasutada tualetti. Laevale saab minna ka jalgsi ning sel juhul on võimalik minna väliste treppide kaudu ülemisse reisijatesalongi – teed juhatab praami meeskond. Laevakohvikud ja -poed ei tööta.
Sadamasse sõidul tuleb tavapärasest rohkem aega varuda politseikontrolliks. Kõigil tasub valmis hoida isiku­tunnistus, et seda politseile näidata.
Reisida Hiiumaale ja Hiiumaalt välja saavad vaid need, kellel ei ole ilmseid haigusnähtusid. Kõik, kellel on kahtlus, et nad on viirusekandjad, palutakse tungivalt jääda oma praegusesse asukohta ja mõelda oma lähedaste peale, kellele võidakse viirus edasi anda.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...