Connect with us

Transport

Kriisijuht leevendas liikumispiiranguid

Peaministri korraldusega kehtib jätkuvalt liikumispiirang Hiiumaale ja Hiiumaalt ärasõidul. Alates esmaspäevast, 4. maist saab parvlaevaga sõita järgnevatel juhtudel:

  • Hiiumaale või mandrile võivad sõita inimesed, kelle enda või kelle lähima pereliikme (abikaasa, elukaaslase, venna-õe, lapse, vanemate ja vanavanemate) elukoha andmed, lisaaadress või viibimiskoha aadress on rahvastikuregistri kande järgi Hiiumaa vald. Pere­liikmed, kes on üksi teisel pool, pääsevad pere juurde.
  • Hiiumaale lubatakse tulla inimestel, kes töötavad Hiiumaal ja soovivad tulla tööle.
  • Kui liikumine on vajalik arsti või kiirabi otsusel.
  • Osaledes lähisugulase matustel.
  • Ühissõiduki juhil ühistransporditeenuse osutamisel.
  • Transportides tooraineid ja kaupu.
  • Tervishoiuteenuste või muude hädaolukorra lahendamiseks vajalike teenuste osutajatel ning meditsiiniliste proovide transportijatel.

Autoga reisijatel on kohustus jääda parvlaeval oma sõidukisse. Vajadusel saab kasutada tualetti. Laevale saab minna ka jalgsi ning sel juhul on võimalik minna väliste treppide kaudu ülemisse reisijatesalongi – teed juhatab praami meeskond. Laevakohvikud ja -poed ei tööta.
Sadamasse sõidul tuleb tavapärasest rohkem aega varuda politseikontrolliks. Kõigil tasub valmis hoida isiku­tunnistus, et seda politseile näidata.
Reisida Hiiumaale ja Hiiumaalt välja saavad vaid need, kellel ei ole ilmseid haigusnähtusid. Kõik, kellel on kahtlus, et nad on viirusekandjad, palutakse tungivalt jääda oma praegusesse asukohta ja mõelda oma lähedaste peale, kellele võidakse viirus edasi anda.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...