Connect with us

Transport

Rohukülast tuli selle aasta esimene lisareis

kuvatõmmis
kuvatõmmis
Laupäeval, 17. aprillil jäi Rohukülast kella kümnesest väljumisest maha 102 liinimeetrit sõidukeid ja tehti esimene lisareis.
“Vastavalt kehtivatele tüüptingimustele korraldatakse lisareis siis, kui sadamas on ootel rohkem kui sada liinimeetrit sõidukeid,” selgitas Hiiumaa liini teenindusjuht Moonika Teras. Ka oli järgmise graafikujärgse väljumiseni aega rohkem kui kaks tundi ja reisi jaoks oli olemas sõidu­graafikust vaba parvlaev. Kuna laupäeval olid kõik need tingimused täidetud väljus Rohukülast lisareis kell 11.30. “Terve nädalavahetuse peale oli kella kümnene reis ainuke, millest maha jäädi,” märkis Teras.
Teenindusjuhi andmetel on Hiiumaal toimuvate ehitustega seoses rohkem liikumist nädala sees, laupäevastel reisidel aga olid peamiselt väiksed sõiduautod. “Kuna ilmad lähevad kevadisemaks, siis võib arvata, et maakodude omanikud külastavad järjest rohkem Hiiumaad ja kindlasti oli möödunud nädalavahetusel ka koolivaheajaks saarele sõitjaid,” ütles Moonika Teras.
Sotsiaalmeedias tehtud võrdlus 18. aprilli piletimüügi kohta näitas ilmekalt, et Hiiumaalt ja Hiiumaale pääsemiseks tuleb eelmüügist pilet ära osta, samal ajal Muhu- ja Saaremaal pole ülesaamisega muret – sõiduauto ja veokikohad olid läbi müüdud vaid kell 17 Kuivastust väljunud reisile.
Ka teisipäeval, 20. aprillil oli suhteliselt suvalisel ajal, kell 14.30 Heltermaalt väljunud laev pilgeni täis ning stividorid ehk paigutajad ütlesid, et viimasel ajal käib kogu aeg “igavene pakkimine”, et sõidukeid laevas ära mahutada.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.