Connect with us

Uudised

Korvpalli Superkarika mäng avab uhiuue Hiiumaa Spordikeskuse

Hiiumaa Heaks Martin Lauri · c31g tSpm6gc0c2o4rd5h9afi
Homsel Hiiumaa Spordi­keskuse avamis­peol elavad spordisõbrad kaasa Superkarika veerandfinaali teisele kohtumisele Avis Utilitas Rap­la – BC Kalev/Cramo.
Hiiumaa on siiani pidanud ainsa maakonnana kaasaegse spordikeskuseta hakkama saama ja lastes spordiseemet külvama. Nii päris hiidlased kui ka saarel suvitavad mandri­inimesed võivad suure ühise teo üle rõõmustada – Kärdlas pandi kahe aasta jooksul ligi 10 miljoni euro eest püsti kaasaegne spordikeskus, mille pallimängude saal lööb Hiiu Lehe hinnangul pahviks.
Viie miljoni euroga toetas spordikeskuse ehitamist riik ja 1,2 miljonit eurot eraldati koroonapiirangute tõttu omavalitsustele suunatud majanduse elavdamise meetmest.
Üks spordikeskuse rajamise mõtte arendaja oli Sportlandi kaasasutaja ja omanik Anti Kalle. Endise korvpalluri ja praeguse korvpalli toetaja sõnul on kasvavale põlvkonnale vajalik luua väga heal tasemel vaba aja veetmise ja sportimise võimalusi: “Eelmine Eesti Vaba­riigi peaminister Jüri Ratas on suviti hiidlane, ma ise olen ka. Tekkis ühine arusaamine – selleks et sport tõuseks saarel paremale tasemele, oli vaja luua uut infrastruktuuri. Tänu riigi toele pani ka kohalik võim õla alla ning mõte sai teoks. Kui lasteaed, kool ja sportimisvõimalused on maailma tasemel, siis läheb elu edasi.”
Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja sõnul läks ehitusprotsess kiiremini ja võib-olla tõhusamalt, kui esialgu oli kavandatud: “Ühe kultuuriministri ametisoleku ajal saime esimese rahastuse ja alustasime ehitamisega. Kogu saar toimetas spordi­keskuse rajamise heaks, tegime ka lobitööd. Järgmise kultuuriministri ajal eraldati veel summa. Samuti saime raha Covid-19 toetuse meetmest. Esialgu polnud usku, et ehitame spordikeskuse nii ruttu valmis.”
Hergo Tasuja sõnul olid suured panustajad Anti Kalle, Rando Reining ja Tanel Malk. Tal on hea meel, et avamispeol mängivad Avis Utilias Rapla ja BC Kalev/Cramo: “Hea­tasemeline korvpallimäng on kindlasti saare elanikele tippsündmus.” Kell 17.30 algavat mängu saab vaadata Delfist.
Rapla fännid tahavad saali rõkkama panna
Avis Utilitas Rapla meeskonna mänedžer Jaak Karp sõnas, et tegu on nende kodumänguga ja seetõttu väga oluline: “Mängu organiseerimise kaudu tajume väga tugevalt, kui oluline sündmus on uue spordihoone avamine hiidlaste jaoks ja meie mäng BC Kalev/­Cramoga osana spordikeskuse avamispeost. Nii kohalikud hiidlased kui ka Hiiumaaga seotud korvpallisõpradest ettevõtjad pingutavad väga, et tõepoolest tuleks meie jaoks kodumäng.”
Rapla meeskonna poolehoidjad sõidavad Hiiumaale, et tekitada saalis innustav mänguõhustik.
Karp: “Kõik, kel on võimalik, on pannud ka reedese päeva toimima, et sõita oma meeskonnale kaasa elama ning et hiidlased oma silmaga näeks ja oma kõrvaga kuuleks, kuidas ühed Eesti paremad spordifännid nende uue saali rõkkama panevad.”
Üks mängu reklaamija on Avis Utilitas Rapla taga­mängija, Hiiumaal sirgunud ja korvpalli mängima hakanud Martin Paasoja. Pärast Hispaanias veedetud aega liitus tagamängija taas Rapla meeskonnaga.
Karp meenutas: “Paasoja oli enne välismaale siirdumist viis aastat ülioluline osa meie klubist ja jättis juba tookordsel perioodil väga sügava jälje Raplasse. Ta on üks neist mängijatest, keda kõik alati tagasi ootavad, nii klubi, meeskonnakaaslased kui ka fännid. Nägin oma silmaga mitmete fännide reaktsioone uudisele, et ta taas Raplaga liitub, need olid tõeliselt südant­soojendavad.”
Peale pallimängusaali on Hiiumaa Spordikeskuses
kerge­jõustiku ala, tennisehall, treeningsaalid ja noorte­keskus.Õues asuvad väliväljakud, tehismuruga jalgpalli­väljak, rulapark, mängu­platsid. Spordikeskuses viiakse läbi Hiiumaa spordi­kooli õpilaste treeninguid ja Kärdla kooli kehalise kasvatuse tunde, sellest jalutus­käigu kaugusel asuvad terviserajad ja staadion.

ANDRUS NILK
basket.ee

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....