Jälgi meid

TURISM

Kõpu tuletorn jätkuvalt populaarseim

2020. aasta rekordit mullu korrata ei õnnestunud, aga jätkuvalt külastatakse kõige enam maailma kolme vanima tegutseva tuletorni hulka kuuluvat Kõpu tuletorni.
Eelmisel aastal külastas kõiki avatud tuletorne 101 888 inimest, mida on 21 065 inimese võrra vähem kui 2020. aastal, mil külastusi oli rekordilised 122 953, teatas transpordiamet.
Nagu ka eelnevatel aastatel, oli populaarseim Hiiumaal asuv Kõpu tuletorn, mida käis vaatamas 28 755 inimest. See on küll 7100 külastust vähem kui aasta varem, aga siiski üle 11 300 rohkem kui koroona­pandeemia eelsel 2019. aastal, mis Kõpu tuletornis oli 17 447 külastust.
Enam kui tuhande võrra kasvas mullu ka Tahkuna tuletorni külastuste arv – 15 347 külastajat vs 2020. aasta 14 254 külastust.
Umbes saja võrra vähenes saare kolmanda, Ristna tuletorni külastuste arv, vastavalt 10 328 eelmisel ja 10 231 külastajat üleeelmisel aastal.
Ameti andmetel järgnes mullu külastuste arvult Kõpu tuletornile Saaremaal asuv Sõrve tuletorn 23 001 külastajaga.
Populaarseks osutus ka eelmisel aastal esmakordselt külastajatele avatud Vilsandi tuletorn, mida külastas esimese aastaga 2292 inimest.
Transpordiameti navigatsioonimärgistuse üksuse juhataja Andry Rütkinen tõdes, et 2020 oli tõepoolest rekordaasta. “Küllap aitasid sellele kaasa välismaale reisimise piirangud ning väga kõrge siseturism. Eelmisel aastal olid koroonapiirangud lõdvemad, hirmud väiksemad ning inimesed soovisid rohkem ka välismaale reisida. Samas välismaa turiste Eestisse ikka väga ei jõudnud,” selgitas Rütkinen. “Aga hea meel on tõdeda, et tuletornid pakuvad jätkuvalt Eesti inimestele suurt huvi.”
Kõik töötavad Eesti tuletornid, mida on kokku 55, kuuluvad transpordiametile. Külastajatele on suviti avatud 11, millest kolm Hiiumaal: Kõpu, Tahkuna ja Ristna. Lisaks on avatud Sõrve, Vilsandi, Vormsi (Saxby), Pakri, Ruhnu, Kihnu, Osmussaare ja Naissaare tuletorn. Mullu rekonstrueeris amet Saaremaal asuva Panga tulepaagi, et selle saaks külastajaile avada, loodetavasti juba sel suvel.
Alanud aastal plaanib transpordiamet ehitada
Kõinastule uue tulepaagi ja teeb ettevalmistusi Tallinna sihi alumise tuletorni rekonstrueerimise alusta­miseks. Jätkub Keri tuletorni esimese etapi ehitus ning tehakse algust Suurupi sihi alumise tuletorni rekonstrueerimistööde projekteerimisega ja Merise uue tulepaagi projekteerimisega.
Tulevaste projektide riigi­hanked näitavad, kas vahendeid jätkub ka mõne muu tuletorni väiksema töö jaoks, märkis Rütkinen saadetud pressiteate vahendusel.

Veel lugemist:

UUDISED

Ristna neeme mändide vahel peitub unikaalne 19. sajandi lõpus valminud ehitis, kuulsa prantsuse inseneri Gustave Eiffeli poolt valmistatud tuletorn. Arhiiviuuringud tõendavad, et ajaloolise Ristna...

UUDISED

Arhitekt Indrek Laos kirjutab praegu Eesti Kunsti­akadeemia muinsus­kaitse osakonnas doktoritööd 19. sajandi metalltuletornidest Eestimaa randadel. Äsja sai tal valmis osa mahukast uurimistööst, Ristna tuletorni...