Jälgi meid

UUDISED

Koolinoorte MV jätkus hüppe- ja tõukealadega

Hiiumaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused (MV), mille jooksuvõistlused olid kavas Emmastes, said jätku Kärdlas hüppe- ja tõukealadega.
Suurim erinevus nädal varasema võistlusega oli gümnaasiumiõpilaste suurem osavõtt. Kui neidude seas jätkas Anet Post üksi, siis noormehi oli 11.
Silmapaistvamalt esines Kert Kuusalu, kes paigalt kolmikhüppe tulemusega 8,75 meetrit (m) oli konkurentidest üle ligi meetriga. 2,94 m andis esikoha ka paigalt kaugushüppes. Kuulitõukes jäi ta kahe sentimeetriga alla Richard Estale, kelle viiekilone raudmuna maandus 12,68 m peal.
Kõrgushüppes oli selgelt lennukaim Steven Saarnak, kerkides 1,70 m kõrgusest latist üle. Viimasel alal pakkus Saarnakile ainsana konkurentsi põhikooli parim Edgar Liiber, ületades 1,65 m. Kärdla õpilane Liiber oli ülivõimsalt parim ka kuulitõukes, kus ta suutis neljakilose kuuli 17,46 m kaugusele tõugata ehk seitse meetrit teistest enam. Paigalt hüpetes jagasid kulla-hõbeda Risto Püssim Laukalt ja Kevin Koit Kärdlast, kus esimene võitis tulemusega 2,64 m kaugus- ja teine 7,90ga kolmikhüppe.
6.–7. klassi poiste seas teenis kaks esikohta Marcus Mäll Kärdlast. Kõrgushüppes oli selleks vaja ületada 1,55 m ning tõugata kolmekilone kuul 13,66 m kaugusele. Palade kooli õpilane Rait Tustit võitis aga paigalt kaugus- ja kolmikhüppe, tulemused 2,61  ning 7,60 m.
Noorimate poiste seas kerkis esile Tobias Remmelg Emmastest. Ta ületas kõrgushüppes 1,25 m, hüppas paigalt kolmikut 6,20 m ning paigalt kaugust 2,08 m. Kuulitõukes andis täpselt 9 m talle teise koha, sest Kevin Saarnak Kärdlast saatis kahekilose kuuli üheksa sentimeetrit kaugemale.
Põhikooli vanemate neidude seas võitis Kristina Joarand 1,45 m ületamisega kõrgus- ja 2,33 meetriga paigalt kaugushüppe. Lisaks oli ta kolmas kolmikus ja neljas kuulitõukes. Viimase ala võitis tema kooliõde Ann-Ly Kibuspuu Kärdlast, kelle tulemuseks kolmekilose kuuliga jäi 10,27 m. Paigalt kolmikhüppes kerkis viimase katse 6,58ga parimaks Karin Pisa Käinast.
6.–7. klassi tüdrukute võistlusel oli igal alal erinev võitja. Kõrgushüppe kulla jättis Kärdlasse Merili Suuster tulemusega 1,30 m. Ülejäänud esikohad läksid Käina. Catlin Hüüdma tõukas kahekilose kuuliga 8,90 m, Katariina Koor hüppas paigalt kolmikut 6,18 m ning Aiki-Kerlin Paap paigalt kaugust 2,05 m.
Noorimate tüdrukute seas võitis paigalt hüpped Agnes Katariina Selirand Kärdla koolist, kauguse tulemuseks 2,06 m ja kolmikus 5,94 m. Kuulitõuke parim oli tema kooliõde Kaisa Katariina Kibuspuu, saates kahekilose kuuli 8,23 m kaugusele. Kõrgushüppe võitis Helena Pruul Emmastest tulemusega 1,15 m. Pruul oli lisaks kolmas paigalt kolmik- ja kaugushüppes.
Sisekergejõustiku MV hüppe- ja tõkkealadel võisteldi 28. ning jooksudes 22. jaanuaril.

HERGO TASUJA

Veel lugemist: