Connect with us

Uudised

Kooli toidupakke soovib enamik lapsi

Distantsõppele suunatud 5.–9. klassi õpilastele jagatavaid toidupakke soovib kuni 90 protsenti õpilastest, toidupaki sisu on hoolikalt valitud.
Sel nädalal jagas Kärdla põhi­kool toidupakid välja kohe nädala algul, esmaspäeval. Pakke oli 128, distantsõppel õpilasi 160 ringis. Kärdla põhikooli majandusjuhataja Andre Kroon, kes koolis toidu­pakkidega tegeleb, ütles, et soovijate arv oleneb nädalast ja kõigub siia-sinna. Seekord oli soovijaid tavapärasest vähem. Krooni sõnul on saadetud toidupakid ka lastele, kes koroona tõttu on jäänud lähikontaktsena koju ja kui nad seda soovivad.
Need, kes pole toidupakke tahtnud, on toonud mõnikord põhjuseks, et neile pole vaja. “Vahel aga ei tulda paki järgi sellepärast, et elavad nii kaugel ja ei tasu järgi tulla,” tõi ta näite.
Toidupakis olid sel korral makaronid, hakkliha, kohuke, apelsin, õun, kurk, tomat, piim, šokolaadiga riis, Hiiu Pagari täistera röstsai, sulatatud juust ja Hiiu Pagari küpsisemagustoit. Hinnapiiri seab riigi poolt makstava söögi­korra toetus õpilase kohta, mis on
1 euro päevas.
Toiduained tellis kooli töötaja Hiiu Köögist ja Coop`ist, et Krooni sõnutsi “oleks ka hiiumaist toitu sees”. Kottide komplekteerijateks on olnud koolisöökla personal, välja­jagajaks kooli personal kindla ajavahemiku jooksul. Majandus­juhataja ütles, et seekord toimus nn paki-protsess samamoodi nagu varem ja sellega on ise toime tuldud.
Kärdla põhikooli direktori Margit Kagadze sõnul on kool vallaga arutanud laiemalt tervisliku toitumise põhi­mõtete rakendamist ning saanud toetust, et kool liigub oma ideedega õiges suunas. Menüüs on järjest rohkem juurvilju, magusate jookide asemel maitsevett, vähem poolfabrikaate. “Kooli tervise­nõukogu eestvedaja Eliisa Liias on võtnud enda südame­asjaks koolitoidu kvaliteedi tõstmise,” tunnustas direktor kolleegi.
Valla ja koolide koostöös
Valla spordi- ja tervise­edenduse spetsialist Martina Martinson nentis, et märtsi esimene nädal oli pakkidega tegelemisel keeruline ja arv­andmete kogumise, nimekirja koostamise ja tellimuse vormistamisega läks kiireks.
Nii Lauka kui Kärdla põhi­kool olid toidupakkide sisu enne vaheajale minekut ära tellinud ja jaotasid toidupakid nädala algul. Martinson kinnitas, et ülejäänud nelja kooli, Suure­mõisa lasteaed-põhikooli, Palade, Käina ja Emmaste kooli lapsed, saavad toidu­pakid sel reedel ehk täna.
Plaanis on, et edaspidi korraldavad distantsõppel olevatele koolilastele toidupakkide jagamist vallavalitsus ja valla üldhariduskoolid koos. Koolid koguvad info toidupaki soovijate kohta ja esitavad arvu vallale. Spordi- ja tervise­edenduse spetsialist valib ja koostab nimekirja toiduainetest ja teeb tellimuse. Seejärel komplekteerivad koolid pakid ja korraldavad pakkide väljastuse. “Koostöö koolidega on väga hea,” ütles Martinson.
Kooliõpilaste toidupakkide koostamise aluseks on nii Eesti toitumis- ja liikumissoovitused kui lasteasutuste toitumisnõustamisele spetsialiseerunud toitumisnõustaja ja -koolitaja Reelika Õigemeelelt möödunud kevadel saadud nõuanded.
Nädala toidupaki hind kujuneb sarnaseks, mis on viie toidupäeva maksumus lapse kohta koolis.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...