Jälgi meid

Uudised

KONKURSS LÄBI | Konkursi “Vanade pitside uus elu” võitis Urve Harjak

Tunnustamine toimub sammassaalis 15. mail kell 17.30, kuhu on oodatud kõik, kes kiitust väärivad ja kiita tahavad. | Eike Meresmaa
Hiiumaa Käsitööselts korraldas 5. veebruarist kuni 8. aprillini 2024 konkursi “Vanade pitside uus elu”, mille eesmärk oli vanade pitside praktilise või kunstilise väärtuse tõstmine ning nendele uue kasutusvõimaluse andmine. Konkursile esitatud tööd olid näitusena välja pandud Kärdla Kultuurikeskuse sammassaalis 15. aprillist kuni 15. maini 2024, kus külastajad said valida oma lemmiku.

Žürii koosseisus Hiiumaa rahvakultuurispetsialist Helle-Mare Kõmmus, SA Hiiumaa Muuseumid teadur Helgi Põllo ja Hiiumaa Käsitööseltsi juhatuse liikmed Irina Tammis, Sirje Eller ning Nele Eller, hindas konkursile laekunud töid anonüümselt. Peale valikute tegemist avati kinnised ümbrikud ja selgusid osalejad.

Veel lugemist:

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.

Loodus

Hiiumaa saab laias laastus tõmmata kaheks: valge lääs ja punane ida. Juttu ei tule aga muidugi mitte kommunistidest ega muust säärasest, vaid tolmpeadest.