Jälgi meid

UUDISED

KÕIK APPI | Hiiumaa vald palub reostuse koristamisel vabatahtlike abi

Hiiumaa rannikureostus 24.04.2024 | Päästeamet
Kolmapäeval  Kõpu poolsaare põhjaküljes Palli – Mägipe piirkonnas ja lõunaküljel Kaleste kandis tuvastatud rannikureostuse eemaldamiseks korraldab Hiiumaa vald talgud.

Vabatahtlikud on oodatud appi reedel, 26. aprillil kell 10 Mägipe kalurionni juurde. Kaasa palutakse võtta reha. Riietus ilmastikule vastav ja mugav, jalga kaitsejalatsid (kummikud) ja kätte kummikindad. Päästeamet annab enda poolt ämbrid, kühvlid ja prügikotid.

Reostuse päritolu ei olnud neljapäeva lõunaks veel selgunud. Keskkonnakaitseinspektorid võtsid kohapeal mustadest klombikestest proovid, mis saadeti laborisse testimiseks. Tõenäoliselt on tegu naftasaadusega, kuid täpse vastuse annab labor. Reostus on maapinnal väikeste tükkide-klompidena hajusalt ja hõredalt.

Seni ei ole infot määrdunud või kahjustada saanud lindudest või loomadest, kuid Päästeamet soovitab lemmikloomi mitte lahtiselt antud piirkonda jalutama lasta ning reostuse leidmisel seda paljaste kätega mitte puutuma minna. Juhul, kui inimesed tuvastavad võimalikku reostust teistes Hiiumaa piirkondades, palutakse sellest teada anda Riigiinfotelefonile 1247.

Veel lugemist:

POLITSEI

Jaanipühadel oli Hiiumaa politseil küll veidi tihedamad tööpäevad, kuid pigem olid pühad rahulikud. Pühade omanäoliseima teoga sai hakkama autojuht Kärdla-Käina maanteel, kellele politsei andis...

UUDISED

Parimad maasikad olen korjanud kõigil lapsepõlve suvedel Kärdlast Hausmasse või vastassuunas kõmpides. Palava ilmaga mööda kruusatee perve lonkides ja lõhnavaid punaseid marju rohukõrre otsa...

GALERIID

23. juunil toimus Luguse külas Jaaniturniir võrkpallis. Turniirile pääses osalema 12 võistkonda. Turniiri korraldajateks olid Käina Spordikeskus ja Käina Spordiklubi.

GALERIID

Jaaniaja Hiiumaal lõpetas Kärdla jaanituli Rannapaargu juures, kus kontserdi andis Curly Strings.