Connect with us

Uudised

Kohvitantad Klaipeda juubelil

Mis kutsub suvel rändama? Enamasti talvel pähe võetud unistused.
Kärdla tantsurühma Kohvitantad tantsijad unistasid reisist Leetu ja võimalus tekkis kui Klaipeda linn tähistas juulikuu viimasel nädalavahetusel suurte pidustustega linna sünnipäeva.
Eakad tantsijad said Läti seenioritantsu ühingu kaudu osaleda kolmest kontserdist koosneval sõprusfestivalil, mis haakus linna kontsertprogrammiga. Kohapealse tegevuskava pani paika Klaipeda linna seenioritantsurühm Zunda. Kuna Leedus rohkem seenioritantsurühmi polegi, oli osalemas veel kuus Läti kollektiivi, soomlaste Nopsajalad Helsingi lähedalt ja Hiiumaa Kohvitantad. Seega oli vanu tuttavaid ja leidsime rohkesti ka uusi sõpru.
Kontserdid kestsid poolteist-kaks tundi. Kavas oli küll 15 numbrit, aga kõrvetav päikesekuumus julgustas helitehnikuid pikkade tantsude muusikat varem maha keerama, seega olidki kontserdid erineva pikkusega. Seenioritantsud on oma iseloomult seltskonnatantsud, mida võibki poole muusika pealt katki jätta ja midagi ei juhtu. Ja iseäranis väsinud Kohvitanta astuski rahulikult kõrvale, et oma pitsilist päevavarju keerutada – nende ilusate päevavarjude pärast oldi ikka väga-väga kadedad!
Esimesel päeval võtsid kõik külalised osa suurest rongkäigust läbi linna. Rongkäigus oli näha ka Ukraina rahvariideid, aga tiheda ajakava tõttu nende esinemist hiidlastel näha ei õnnestunud. Rongkäik lõppes peoplatsil sadamas, kus tervitusega esines Leedu president Dalia Grybauskaite.
Klaipeda on suuruselt Leedu kolmas linn ja seda oli näha, tunda ja kuulda… Kontserdid, etteasted, tseremooniad, laat kestsid kolm päeva jutti. Nii tundus, et öörahu aega justkui polnudki. Ilm oma 30 kraadise õhusoojaga häiris kõige rohkem päevaseid tegevusi.
Sõdadest räsitud linnas on siiski säilinud mingil määral linnaosa, mida vanalinnaks nimetada ja kus jalgsiekskursioon mööda väga konarlikke munakividega kaetud tänavaid kestis poolteist tundi. Aga mida ei olnud – me ei näinud tänaval jäätisemüüjaid, lillemüüjaid ja ühtki raamatupoodi ka ei kohanud.
Hiidlase jaoks on kolmepäevane pidu nii kaugel võrdne viie kodust ära oldud päevaga. Nii tuli paari öö eest lätlastele hotelliraha jätta. Aga reis oli tore, keegi haigeks ei jäänud ja hulgaliselt toredaid emotsioone aitavad seda suve meenutada ka aastate pärast.

Ille Savioja
Tantsurühm Kohvitantad juhendaja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...