Connect with us

Uudised

Kohvirahast jagus rohkem kui aastajagu savi ostuks

Hergo Tasuja
Reedel andis IRLi nais­ühenduse IREN Hiiumaa naisklubi maakonna erivajadusega laste saviringile üle suve jooksul heategevusliku kohvimüügiga kogutud toetussumma
860 eurot.
Reedel Kärdlas Rannapaargusse kogunenud IRENi naised andsid klubiõhtul üle toetustšeki saviringi projektijuhile Signe Lõhmus-Juhele. Annetuse vastuvõtja sõnul tal ideedest puudust ei tule ja igasugune toetus kulub ära.
Klubiõhtul külalisena viibinud IRENi juhatuse liige Ulla Preeden tõi esile, et kuigi Hiiumaa naisklubi alles võtab hoogu üles, on nende aktiivset tegevust mandril märgatud ja Hiiumaa naisi saab positiivseks eeskujuks tuua.
Naisühenduse Hiiumaa klubi naised võtsid aasta alguses sihiks koguda Hiiumaa erivajadustega laste saviringi toetuseks 600 eurot. See on summa, mis katab ära terve õppeaasta savimaterjali kulud. Kuna eesmärk täideti oodatust edukamalt, on Lõhmus-Juhel mõttes korraldada annetussumma toel lastele lisategevusi.
Lõhmus-Juhe rääkis, et ühe variandina on kavas minna lähemale neile lastele, kes elavad kaugemal ja ei jõua seetõttu saviringi. Oma soovist saab teada anda meilile signelhm@gmail.com “Uued lapsed on saviringi oodatud,” kinnitas ta.
Raha tuli kohvimüügist
IRENi Hiiumaa naisklubi kogus toetussumma kokku kohvimüügiga, mida alustati suve hakul ning sügise saabudes tehti kokkuvõtted. Täpne summa, mis kohviga teeniti, oli 857,04 eurot. Sealjuures ei olnud ühelgi korral joogi müügihind kindlaks määratud, vaid iga ostja tasus vastavalt võimalusele või südametunnistusele.
Kohvi müüdi näiteks Hiiumaa Lastefestivalil ja suvisel käsitöö- ja omatoodangulaadal Kärdlas, aga ka IRENi üleriigilistel üritustel. Sealjuures läks müük kõige edukamalt laadal, kus ergutavat jooki osteti enam kui 300 euro eest.
Oma panuse andsid ka mitmed saare ettevõtjad. Näiteks Toomas Türnpuu toetas naisi kohvitasside ja muu säärasega ning Tiit Asumets kinkis kohvimasina. Ettevõtmisse panustasid ka Kaile Paur ja Margit Kääramees. Kogu korralduslik pool oli aga IRENi naiste õlgadel.
Tublimate kohvimüüjatena toodi esile Eve Heinmaa, Signe Lõhmus-Juhe, Andra Oago, Ingrid Tärk, Katariina Pertel, Helen Rand ja Renita Leigri.
Naisklubi sai idee heategevusliku kohvimüügi korraldamiseks Birgitiini nunnadelt, kelle põhimõtete järgi võib annetada ainult enda teenitud raha.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...