Connect with us

Uudised

Koalitsioonileping sõlmitakse teisipäeval

“Oleme valimisprogrammides väljendatud Hiiumaa arengu­visioonide osas jõudnud kon­sensusele ja sõnastanud koalitsioonilepingus ühised eesmärgid Hiiumaa terviklikuks arendamiseks,” ütles Reili Rand, Hiiumaa sotsiaaldemokraatide juht.
Rand ütles, et ametlikke läbirääkimisi peeti ainult valimis­liiduga Ühine Hiiumaa, kuid tal on suur ootus ja lootus, et volikogus esindatud valimisliitude ja erakondadega tehakse laiemat koostööd.
Kava kohaselt kirjutatakse koalitsioonileping ametlikult alla teisipäeval. Koalitsioonilepingu sissejuhatuses seisab: “Valitsemise kokkulepe on sõlmitud eesmärgil arendada Hiiumaa valda edumeelse, avatud, tegusa ja eduka Läänemere saarena, mis väärtustab oma identiteeti ja kogukonna ühtekuuluvus­tunnet. Meie valitsemisel tõuseb Hiiumaa vald esile avatud ja innovaatilise juhtimisega, mis teeb tugevat koostööd nii kodanikuühenduste, era- kui ka riigisektoriga.”
Selgunud on ka volikogu esimehe ja vallavanema kandidaadid. Hiiumaa vallavanema kandidaadiks on senine Hiiu vallavanem Reili Rand ja voli­kogu esimehe kandidaadiks Aivar Viidik valimisliidust Ühine Hiiumaa.
“Aivar toob volikogusse uut energiat ja avatud mõtlemist, mille ootust kajastas üldine valimistulemus,” ütles valimis­liidu Ühine Hiiumaa liige, valimistel Reili Rannast paremuselt järgmise häältesaagi saanud Käina valla­vanem Omar Jõpiselg.
Viidik on varem pikka aega töötanud ajakirjanduses, olnud tegevtoimetaja Eesti Ekspressis ja peatoimetaja Maalehes. Praegu on ta EV100 programmi projektijuht. Omavalitsuskogemus on tal Kärdla linna volikogust, kuhu ta kuulus aastatel 1992–1996.
Kohalike omavalitsuste valimistel said sotsiaaldemokraadid Hiiumaal seitse ja
VL Ühine Hiiumaa kuus mandaati, seega on neil 23kohalises volikogus kokku 13 kohta.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...