Connect with us

Uudised

Kinnistu rikub kesklinna ilmet

Harda Roosna
Otse Kärdla kesk­linnas, Põllu tn 2 riivab hulk aastaid mööduja silma hooldamata kinnistu, millel asub kunagise raamatupoe Kertel hoone.
Majatagune lepavõsa on juba puudeks kasvanud, maja ees on kärpimata hekk ja trepi ees suur oksarisuhunnik. Marek Valguse kunagine telefoni­number enam ei vasta ja tema uusi kontakte teab vaid Hiiu vallavalitsuse keskkonna­spetsialist Kadri Randmaa, kes neid aga välja anda ei tohi.
Nii küsisingi Randmaalt, mida on Kärdla linn ja Hiiu vald teinud selleks, et kinnistu omanikku korrale kutsuda. Ta vastas, et kinnistu omanikuga on püütud mitmeid kordi kontakti saada ning kinnistut on omanik aegajalt ka korrastanud, kui seda talle meelde tuletada. Paraku jäi eelmisel sügisel kinnistu niitmata ja riisumata ning maja ette suur oksahunnik.
“Oleme selle talveperioodi jooksul kolmel korral
Marek Valgusele kirjutanud temale kuuluvate kinnistute, teine kinnistu oli Sadama 13a, heakorra osas,” selgitas Randmaa. “Ühe kinnistu on omanik jõudnud sellel perioodil korrastada, kuid teise kinnistu juurde ta veel jõudnud ei ole.”
Küsimusele, kas vald on kaalunud kinnistul asuva võsa ja risu eemaldamist ja tööde eest arve esitamist omanikule, vastas Randmaa, et vallavalitsusel ei ole õigust hakata omavoliliselt erakinnistul heakorratöid tegema ja selle eest hiljem raha sisse nõuda. “Omavalitsusel on õigus teha ettekirjutusi ning kui ettekirjutustele ei reageerita, on võimalus pöörduda edasisteks sammudeks ehk trahvimiseks politsei poole,” selgitas ta ja lubas, et kindlasti püütakse veel omanikuga kontakti saada, et probleemi lahendada.
Krediidiinfo andmetel on Marek Valgusel Kärdla linnas 5 kinnistut, lisaks Hiiu vallas veel 28 kinnistut ja mujal Hiiumaal 8 kinnistut.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...